Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

16 marca, 2020

Dowej pozór na higiena, zakrywej gymba kej kucosz, a niy dowej frelkom kusików!

Dowej pozór na higiena, zakrywej gymba kej kucosz, a niy dowej frelkom kusików! – takich podstawowych porad w czasach epidemii udziela chorzowski superbohater czyli… SuperHanys.

Chorzowianie SuperHanysa znają z komiksu na łamach gazety „Twój Chorzów”. Postać tworzona przez Jacka Siegmunda i Marcina Melona co miesiąc porusza tam ważny dla mieszkańców temat – wyjaśnia czym nie powinno się palić w piecach, tłumaczy jak skorzystać z miejskich rowerów czy przypomina o segregacji odpadów. W tym miesiącu temat nie mógł być inny niż koronawirus. W rysunkowej, przystępnej formie znany i lubiany SuperHanys wskazuje na podstawowe środki zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko zakażenia tym wirusem.

W natłoku informacji dotyczących koronawirusa, niektóre z nich mogą nam umknąć. Kolorowy komiks przykuwa uwagę, a to pozwoli przypomnieć ten zbiór podstawowych zasad profilaktycznych – tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie – Fakt, że te informacje podane są w sposób rysunkowy, w śląskiej mowie w żadnym przypadku nie bagatelizuje problemu. To po prostu kolejna forma dotarcia z ważnymi informacjami do mieszkańców.

Oprócz komiksu Urząd Miasta informuje chorzowian za pomocą na bieżąco aktualizowanej strony internetowej www.chorzow.eu. Najświeższe informacje pojawiają się też na oficjalnym fanpage Miasto Chorzów. Dodatkowo wszyscy zarejestrowani w systemie chorzowianie najważniejsze komunikaty otrzymują na swoje telefony drogą SMS-ową.

(See attached file: SuperHanys Koronawirus.jpg)

Autorzy: Jacek Siegmund, Marcin Melon

Możliwość komentowania jest wyłączona.