Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

07 lutego, 2020

„Droga 88” już w księgarniach

Dziś w katowickiej kawiarni Pozytywna Kawka o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z pisarzem, poetą i blogerem Januszem Muzyczyszynem. Data ta zbiega się z oficjalną premierą jego najnowszej powieści „Droga 88”.

„On zawdzięcza jej życie, ona jeszcze nie wie, czy chce coś zawdzięczać jemu…”
Dramatycznym zrządzeniem losu spotykają się na ruchliwej trasie Gliwice-Bytom. Ona ratuje jego, po czym odjeżdża w swoją stronę. On pragnie odnaleźć tę, która ocaliła mu życie…
Oboje mają swoje rodziny, swoje sprawy, swoją prozę dnia codziennego. Sabina jest żoną, a także matką dwojga dzieci. Roman to czterdziestolatek po rozwodzie – od dawna nieszukający partnerki i samotnie wychowujący syna.
Ona wiedzie z wierzchu spokojne, a w rzeczywistości nudne życie. On powraca w myślach do owego dramatu na drodze numer osiemdziesiąt osiem. W międzyczasie fortuna wystawia i Sabinę, i Romana na kolejne próby, które skutkują komplikacjami…
Czy on i ona jeszcze się zobaczą? Czy nużące życie Sabiny nabierze rozpędu? Czy samotne życie Romana ulegnie przemianie? I czy Droga 88, na której zetknęli się przypadkiem, stanie się dla nich symbolem czegoś innego niż dramat, a może musi ona popaść w banalne zapomnienie – takie, na jakie zazwyczaj skazane są przypadki…?

Tych, którzy poszukują odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na kolejne spotkania autorskie z Januszem Muzyczyszynem, które odbędą się:
– 12.02, godz. 18:00 – 20:00 – miejsce: Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 5
– 19.02, godz. 17:00 – 18:00 – miejsce: Biblioteka Śląska, Sala Benedyktynka, Katowice, plac Rady Europy 1
Zachęcamy również do śledzenia naszej strony internetowej oraz Facebooka. Już wkrótce ukaże się tam recenzja książki oraz konkurs, w którym będzie można wygrać jeden egzemplarz powieści „Droga 88”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.