Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Droga do Wolności – gra planszowa

Jak wyglądała walka o wolność w Polsce? Tego można dowiedzieć się z gry. Śląskie Centrum Wolności i Solidarności przygotowało grę planszową do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej www.scwis.pl. Dzięki inicjatywie można poznać najważniejsze miejsca związane z historią kopalni „Wujek” oraz przebędziemy „drogę do wolności”.


– W grze planszowej „Droga do Wolności” dowiemy się, kim był ks. Henryk Bolczyk oraz jak wyglądało życie w stanie wojennym
– tłumaczy Michał Dzióbek ze Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, twórca koncepcji gry. – By przenieść się w czasie, graczom, oprócz wydruku, wystarczą pionki oraz kostka do gry.

Gra dostosowana jest do samodzielnego wydruku, przygotowana została także wersja kontrastowa do wydruku w czerni i bieli. Dodatkowo została załączona instrukcja wyjaśniająca zasady gry.

W czasie zdalnej edukacji, jest to kolejna, po wirtualnym spacerze w technologii VR, propozycja Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności do wykorzystania zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców.

Gra dostępna jest na stronie:
http://scwis.pl/aktualnosci/gra-planszowa-droga-do-wolnosci/

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.