Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dynamiczna sytuacja w kursowaniu komunikacji miejskiej


Od kilku dni w komunikacji miejskiej może podróżować ograniczona liczba pasażerów. Z tego powodu na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana.

AUTOBUSY

Na większości linii obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.
Autobusy linii nr 12, 297 i 910 kursują w dni robocze według sobotnich rozkładów jazdy. Ponadto zawieszone jest funkcjonowanie linii 108 i 974.
27 marca wznowione zostanie kursowanie linii 830 w dni robocze. W związku z zamknięciem galerii handlowych zawiesza się kursowanie linii 108 (Silesia City Center) oraz wprowadza nową trasę przejazdu linii 913 Panewniki Owsiana – Ligota Dworzec PKP (bez obsługi galerii LIBERO). Ponadto na linii 690 kurs rozpoczynający się o godz. 5:42 z przystanku Tworzeń Huta Katowice zostanie przyspieszony na godz. 5:35 i skierowany do obsługi KSSE w Sosnowcu (Dańdówka KSSE odjazd 6:16).

Na liniach 32 (poranne kursy) oraz 617 (wyrane kursy) autobusy standardowe zostaną zastąpione pojazdami przegubowymi.
28 marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii lotniskowych – od tego dnia linie AP3 i AP4 zostają zawieszone, a linie AP1 i AP2 kursują w ograniczonym zakresie, wg specjalnego rozkładu jazdy.
Od 30 marca na linii autobusowej nr 23 uruchomione zostaną 2 dodatkowe kursy skrócone w relacji: Zabrze Goethego (13:36) – Bielszowice Kopalnia (14:00) – Nowy Bytom Centrum (14:10) oraz Nowy Bytom Centrum (14:10) – Bielszowice Kopalnia (14:20) – Zabrze Goethego (14:44).

TROLEJBUSY

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

TRAMWAJE

• od poniedziałku do piątku – rozkłady ważne jak w soboty;
• w weekendy – rozkłady ważne jak w niedziele;
• Linie nr 0, 11, 23, 30, 38, 49 nie kursują.

Zachęcamy również do tego, aby Pasażerowie na adres kancelaria@metropoliaztm.pl zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 50 procent – wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji – będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń – informuje ZTM.

Sytuacja z rozkładami jazdy jest bardzo dynamiczna, dlatego najlepiej śledzić stronę internetową ZTM.

Źródło: ZTM
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.