Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dyżur telefoniczny dla nauczycieli

Oddział ZUS w Chorzowie organizuje kolejny dyżur telefoniczny dla nauczycieli. Ostatni cieszył się dużym zainteresowaniem, stąd też nowa oferta. Pracownicy placówek oświatowych i wychowawczych zainteresowani nauczycielskim świadczeniem kompensacyjnym, emeryturą powszechną oraz emeryturą z rekompensatą za pracę w szczególnych warunkach i w szczególnym charakterze mogą dzwonić po konsultacje do ekspertów chorzowskiego ZUS już w piątek 14 maja, w godz. od 10:00 do 12:00.
Do dyspozycji klientów uruchomiono specjalny numer telefonu 32 34 90 626. Dyżurować będą ekspertki z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych z chorzowskiego ZUS. Ostatni, kwietniowy, dyżur ekspercki wzbudził bardzo duże zainteresowanie. – Niestety, nie wszyscy chętni mogli skorzystać z porad. Dlatego postanowiliśmy kolejny raz dać możliwość nauczycielom i innych osobom związanym z oświatą uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące swojej przyszłości. Wiemy, że maj i czerwiec to miesiące, kiedy najczęściej nauczyciele podejmują decyzję czy zostać jeszcze w zawodzie, czy też skorzystać z możliwości przejścia na świadczenie – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Chorzowski Oddział ZUS wspiera środowisko nauczycielskie swoimi poradami na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS w Katowicach w zakładce „Pytanie do ZUS”. Udzielono już blisko 200 odpowiedzi. – Zachęcam do odwiedzenia portalu. Jestem przekonana, że można tam znaleźć wiele informacji, które mogą co nieco rozwiać wątpliwości nauczycielskie, czy chociażby uzyskać podstawową wiedzę, kiedy i na jakim formularzu należy złożyć wniosek do ZUS o emeryturę, czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne – dodaje rzeczniczka.
Dla tych, którzy cenią sobie bezpośrednią rozmowę z ekspertem ZUS zapraszamy do kontaktu telefonicznego, w piątek 14 maja, w godz. od 10.00 do 12.00, pod nr tel. 32 34 90 626.
Podczas dyżuru telefonicznego będzie można zadać pytania m.in. dotyczące:
• komu przysługują nauczycielskie świadczenia kompensacyjne?
• jak ustalana jest wysokość nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych?
• jakie dokumenty należy złożyć?
• czy można przeliczyć nauczycielskie świadczenia kompensacyjne?
• świadczenia kompensacyjne a dodatkowe zatrudnienie?
• emerytura powszechna – jakie zasady przyznawania i obliczania?
• rekompensata z tytułu pracy w szczególnym charakterze – kiedy przysługuje i w jakiej wysokości?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *