Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

29 września, 2020

Dyżur telefoniczny dla nauczycieli

Nauczycielu, jeśli masz pytanie dotyczące nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, emerytury
z rekompensatą za pracę w szczególnych warunkach i w szczególnym charakterze lub emerytury w powszechnym wieku, zadzwoń do ekspertów z chorzowskiego ZUS. Już 2 października, w godzinach od 10.00 do 12.00 odbędzie się dyżur telefoniczny dla osób pracujących w placówkach oświatowych.

Dyżurować będą ekspertki z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych z chorzowskiego ZUS. Dzwoniąc pod numer telefonu 32 34 90 626 będzie można zadać pytania dotyczące:
• uprawnień do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
• ustalania wysokości nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych,
• niezbędnych dokumentów, jakie należy złożyć do ZUS w celu uzyskania emerytury czy świadczenia kompensacyjnego,
• przeliczenia nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
• podjęcia dodatkowej pracy gdy pobiera się jednocześnie świadczenie kompensacyjne,
• emerytury powszechnej – zasady jej przyznawania i obliczania,
• rekompensaty z tytułu pracy w szczególnym charakterze – kiedy przysługuje, w jakiej wysokości.


– Oddział ZUS w Chorzowie już od lat wspiera środowisko nauczycielskie swoimi poradami, informacjami i wiedzą z zakresu ubezpieczeń społecznych. Przykładem na tak owocną współpracę jest uruchomiony kilka lat temu serwis „Pytanie do ZUS” na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS w Katowicach. Cieszy się on dużym powodzeniem. Wystarczy dodać, że tylko w tym roku chorzowski ZUS udzielił ponad 90 odpowiedzi na pytania ze strony nauczycieli. Mając na uwadze tak dużą potrzebę informacji z zakresu świadczeń dla nauczycieli chorzowski ZUS postanowił poszerzyć swoją ofertę poprzez organizację dyżuru telefonicznego. Jak wiemy, dla niektórych łatwiej jest zadzwonić niż zadać pytanie poprzez serwis, stąd też dajemy naszym klientom możliwość telefonicznego kontaktu z ekspertami – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
To pierwszy dyżur telefoniczny organizowany przez Oddział ZUS w Chorzowie razem z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym METIS. Jeśli ta propozycja spodoba się klientom Oddział ZUS w Chorzowie będzie uruchamiał kolejne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *