Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dyżur telefoniczny eksperta ZUS w sprawie zasiłków

Masz pytanie w sprawie zasiłku chorobowego? Chciałbyś wiedzieć jakie świadczenia przysługują za czas opieki nad dzieckiem, obowiązkowej kwarantanny, a może nie wiesz jakie dokumenty należy dostarczyć do ZUS, by mieć wypłacony zasiłek chorobowy? Odpowiedzi na te i inne pytania można uzyskać dzwoniąc pod specjalny numer telefonu udostępniony przez Oddział ZUS w Bielsku-Białej.

Przez cały czerwiec, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 – 15.00, w bielskim oddziale ZUS funkcjonować będzie dyżur telefoniczny z zakresu informacji zasiłkowej. Dzwoniąc pod numer telefonu 33 825 25 52 będzie można uzyskać informacje z zakresu prawa do wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, czy dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Porad udzielać będą specjaliści z Oddziału ZUS w Bielsku-Białej.

– Mamy nadzieję, że dyżur telefoniczny z zakresu zasiłków pozwoli naszym klientom na uzyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań i zagadnień dotyczących prawa do świadczeń i wypłaty zasiłków. Podczas rozmowy z pracownikiem będzie można dopytać się o tak istotną kwestię, jaką są dokumenty i wnioski, które ubezpieczony czy płatnik musi dostarczyć do ZUS, aby zasiłek mógł być wypłacony. Eksperci wyjaśnią też, kiedy świadczenie wypłacane jest przez zakład pracy, a kiedy przez ZUS – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.Kontakt dla płatników

Przypominamy, że przedsiębiorcy w sprawach dotyczących udzielanego wsparcia przez ZUS przez cały czas mogą się kontaktować z doradcami ds. ulg i umorzeń. Numery telefonów do doradców zostały udostępnione na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce Firmy (https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen). Poniżej numery kontaktowe dla płatników podlegających Oddziałowi ZUS w Bielsku-Białej do doradców ds. ulg i umorzeń: (33) 825 30 70, (33) 825 3071, (33) 825 3072; (33) 825 3073, (33) 825 3074; (33) 825 3062

Informacje kontaktowe do doradców udostępnione zostały także na drzwiach placówek Oddziału ZUS w Bielsku-Białej i podległych inspektoratach w Cieszynie i Żywcu.

Źródło: ZUS

Możliwość komentowania jest wyłączona.