Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

11 marca, 2020

Dzień Seniora w urzędach

Dziś (11 marca) w wielu urzędach odbywa się tzw. Dzień Seniora. Emeryci i renciści mogą skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT.

Od 7:30 do 13 pomoc jest udzielana w siedzibie Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach. Za to do godziny 14 zapraszają pracownicy Urzędu Skarbowego w Rudzie Śląskiej. I tak jest dzisiaj w wielu placówkach.

Przypomnijmy, że roczne zeznanie podatkowe trzeba rozliczyć do 30 kwietnia br. Można to zrobić bezpośrednio w urzędzie lub przez internet. Przy tej okazji można przekazać także 1% podatku dla potrzebujących. Tylko w Rudzie Śląskiej działają 32 takie organizacje, 11 terenowych jednostek ogólnopolskich OPP oraz 1 organizacja spoza miasta działająca na rzecz mieszkańców Rudy Śląskiej. W całej Polsce jest tysiące numerów KRS.

Na rządowym Portalu Podatkowym (www.podatki.gov.pl) jest już udostępniony wstępnie przygotowany e-PIT. Po zalogowaniu podatnik może zaakceptować formularz przygotowany przez Krajową Administrację Skarbową, a jeśli nie zrobi tego samodzielnie, zostanie on automatycznie wysłany 30 kwietnia o północy. Od tego roku uproszczenia dotyczą również formularzy PIT-28, PIT-36 z wyjątkiem podatnika składającego zeznanie w związku z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą lub działami specjalnymi produkcji rolnej oraz podatnika będącego przedsiębiorstwem w spadku.

Ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa tegoroczny Dzień Seniora nie został odwołany, ale Ministerstwo Finansów zachęca do złożenia deklaracji drogą elektroniczną.
W związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych mogą być wprowadzone ograniczenia dostępu. Obsługa klientów może być prowadzona tylko na salach obsługi podatnika, a liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie ograniczona przez ochronę. Działania te będą dostosowane do warunków lokalowych i organizacyjnych poszczególnych urzędów skarbowych. Przypominamy, że MF i KAS oferują wygodne i bezpieczne sposoby rozliczenia podatków bez wychodzenia z domu, poprzez Twój e-PIT i e-Deklaracje. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS.  Więcej informacji znajdziesz na podatki.gov.pl – czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.
Numery infolinii:
• 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
• 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
• +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Wojewódzkie infolinie PIT: Katowice – + 48 (32) 35 81 842
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.