Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

11 lutego, 2021

Dziś SPN Naukowy Talk Show z Grzegorzem Paprzyckim – twórcą filmu z szansą na nominację do Oskara

Zapraszamy na czwartą odsłonę Sceny Premier Naukowych: Naukowego Talk Show. Cykl organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach promuje ciekawe, inspirujące i nagradzane dokonania osób związanych z naszą uczelnią. Tym razem spotkamy się z Grzegorzem Paprzyckim, absolwentem reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jego film „Mój kraj taki piękny” to dokument pokazujący Polskę jako miejsce, gdzie nacjonalizm wyszedł z podziemia i stał się prawdziwym zagrożeniem. Dzieło Paprzyckiego poruszyło krytyków, otrzymało wiele branżowych nagród i znalazło się na tzw. długiej liście filmów kandydujących do Nagrody Akademii Filmowej. Reżyser zwraca uwagę zarówno na ofensywę ruchów skrajnie prawicowych, które w ciągu ostatnich kilku lat dostały się do głównego nurtu polskiej polityki, jak i ludzi stojących z lewej oraz prawej strony dyskursu światopoglądowo-politycznego, którzy są zdeterminowani, by bronić wyznawanych przez siebie zasad i wartości. Dzieli ich jedno: stosunek do ideologii narodowej.

Spotkanie odbędzie się online dziś 11 lutego 2021 roku o godz. 18.00. Transmisję będzie można obejrzeć na kanale YouTube oraz na Facebooku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tradycyjnie podczas spotkania będzie można zadawać pytania na czacie. Spotkanie poprowadzi Ewa Niewiadomska – dziennikarka Polskiego Radia Katowice. Na zakończenie spotkania będzie można obejrzeć film pt. „Mój kraj taki piękny”.
Linki do transmisji:

transmisja na kanale YouTube w języku polskim
transmisja na kanale YouTube w języku angielskim
transmisja na Facebooku w języku polskim

Po spotkaniu osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć w rozmowie z Grzegorzem Paprzyckim na platformie Zoom.

Dotychczasowe spotkania Sceny Premier Naukowych dostępne są na kanale YouTube.

Źródło: Uniwersytet Śląski

Możliwość komentowania jest wyłączona.