Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

11 czerwca, 2018

ElectroKilar powraca w NOSPRze

źródło fot.: oryg. Wikipedia

Kiedy w zeszłym roku przypadały 85 urodziny Wojciecha Kilara, jednego z najważniejszych polskich kompozytorów, Szymon Padoł aka 5cet oraz Wiesław Świderski przedstawili na scenie Miasta Ogrodów bardzo szczególny program artystyczny, szeroko promowany w lokalnych mediach.

Ikoniczne utwory mistrza zostały ponownie wzięte na warsztat przy współpracy z Orkiestrą Kameralną AUKSO pod batutą Marka Mosia i zaaranżowane z użyciem niekonwencjonalnego, elektronicznego instrumentarium. Poza potrzebą uczczenia pamięci Kilara przez współczesnych artystów, pojawiła się również dodatkowa motywacja – możliwość przedstawienia kompozytora nowej publiczności to znaczy młodszym odbiorcom, którym jego nazwisko kojarzy się nierzadko wyłącznie z polonezem z ekranizacji „Pana Tadeusza”.

W repertuarze znajdą się arcydzieła z reperuaru muzyki kameralnej i symfonicznej a poza nimi najbardziej znane kompozycje z kanonu muzyki filmowej (w tym muzyka do „Draculi” w reżyserii Francisa Forda Coppoli).

Koncert będzie miał miejsce 14 czerwca o godzinie 21:00 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) i odbędzie się w charakterze wydarzenia towarzyszącego XII UNESCO Creative Cities Annual Meeting.

Fanów muzyki może zainteresować fakt, że w dwa dni później wraz z Orkiestrą Kameralną AUKSO wystąpi w tym samym miejscu Leszek Możdżer.

 

ZOBACZ:

 

źródło: NOSPR.org.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.