Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

23 kwietnia, 2020

FIRMA PRODUKUJĄCA ŻYWNOŚĆ Z BIELSKA-BIAŁEJ INICJATOREM ŁAŃCUSZKA POMOCY DLA SZPITALI

Łańcuszek pomocy szpitalom „Bezglutenowy team dla szpitali”, od marca rozszerza się na cały kraj. Został rozpoczęty przez firmę GFS Poland z Bielska-Białej, będącą producentem bezglutenowych produktów Incola. Celem inicjatywy było udzielenie wsparcia szpitalom przez inicjatora, a ponadto zachęcenie większej ilości producentów żywności do niesienia pomocy.

Naszym początkowym założeniem było wysłanie do śląskich szpitali zakaźnych 4 tys szt. mini serduszek brownie i 400 opakowań pieczywa. To jednak nie dało nam całkowitej satysfakcji i  postanowiliśmy zachęcić do pomocy inne firmy produkujące żywność. Poprosiłam Bezglutenową mamę, która jest największą w Polsce bezglutenową blogerką, o wsparcie akcji swoim patronatem medialnym. Tak zaczęłyśmy omawiać szczegóły i powstał pomysł akcji „Bezglutenowy team dla szpitali” – mówi Anna Raczek, specjalista ds. marketingu marki Incola.

Akcja „Bezglutenowy team dla szpitali” rozpoczęła się końcem marca. Pracownicy firmy z Bielska-Białej oraz Bezglutenowa mama, wspólnie opracowali informacje, które zostały rozesłane do producentów żywności, współpracujących z blogerką. Wskazówki określały jak kontaktować się ze szpitalami, aby nie obciążać personelu medycznego realizacją inicjatywy. Ponadto tłumaczyły w jaki sposób i dlaczego powinno się wspierać placówki medyczne. Dołączono również wypowiedzi inicjatorów akcji, które zachęcały do przyłączenia się do łańcuszka pomocy.

Nasze działania zostały opisane na blogu Bezglutenowej mamy, w prasie lokalnej i internecie. Niedawno skontaktowała się z nami osoba reprezentująca placówkę medyczną w Wejherowie. Napisała, że słyszała o naszej akcji i poprosiła o wsparcie również ich szpitala. Nie mogliśmy odmówić, a co więcej postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania! Organizujemy wysyłkę łącznie 11 tysięcy czekoladowych serduszek do placówek zakaźnych w Warszawie, Ciechanowie, Krakowie, Wejherowie i Poznaniu – z radością relacjonuje Anna Raczek.

Do akcji dołączyło już kilka firm produkujących żywność, które przekazały do wybranych szpitali m.in. we Wrocławiu, Bytomiu, Poznaniu i Krakowie, kartony pełne pieczywa, ciast, ciastek i przekąsek. Pomoc deklarują kolejne organizacje, dlatego na podsumowanie działań jest jeszcze za wcześnie, jednak już teraz zasięg akcji przerósł wszelkie oczekiwania organizatorów akcji, którzy w dalszym ciągu szukają firm chętnych do podjęcia inicjatywy.
Źródło:GFS Poland Sp. z o.o.

Możliwość komentowania jest wyłączona.