Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

FOTOWOLTAIKA DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM

WFOŚiGW w Katowicach rozpoczął przyjmowanie wniosków w Programie „50 kW na start”. To druga edycja Programu skierowanego bezpośrednio do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych zabudową mikroinstalacji fotowoltaicznej. Łącznie na ten cel Fundusz przeznaczy 10 mln zł. Nabór potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania alokacji środków.
Ubiegłoroczna edycja pilotażowego Programu potwierdziła, że zainteresowanie zabudową instalacji fotowoltaicznej produkującej prąd na własne potrzeby jest wśród małych firm duże. Stąd podjęliśmy decyzję o jego kontynuacji – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa śląskiego mogą się ubiegać o dofinansowanie na zabudowę mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW. Podobnie jak w ubiegłej edycji Fundusz na ten cel przeznaczy 10 mln zł. Nabór będzie odbywał się w trzech rundach: od 29 marca do 30 kwietnia, od 1 do 31 maja i od 1 do 30 czerwca 2021 roku lub do wyczerpania alokacji środków. W przypadku wyczerpania alokacji w danej rundzie kolejna runda naboru już się nie odbędzie.
W 2020 roku firmy sektora MŚP złożyły 26 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 3,5 mln zł.
Szczegóły Programu „50 kW na start” dostępne są na stronie WFOŚiGW w Katowicach:
https://bit.ly/3u4bDIA

Źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *