Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

30 września, 2022

Fundacja Habitat for Humanity Poland pomaga zapewnić ciepły dom


Z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, w najbliższy poniedziałek, 3 października obchodzony jest Światowy Dzień Mieszkalnictwa (World Habitat Day). Dla Fundacji Habitat for Humanity Poland, która w Polsce już od 30 lat zapewnia dom rodzinom w trudnej sytuacji, to okazja na zwrócenie uwagi z jakimi wyzwaniami mieszkaniowymi aktualnie się mierzymy w kraju i na możliwe rozwiązania.

Ciepły Dom

Jesień i zima w tym roku będą szczególnie trudne. Fundacja, dzięki wsparciu Partnerów przygotowuje się na zbliżający się kryzys energetyczny i ruszyła z programem Ciepły Dom skierowanym do podmiotów lub osób udostępniających przestrzenie dla uchodźców z Ukrainy.
„Chcemy zachować nasze domy ciepłe tej zimy, zwłaszcza domy najbardziej potrzebujących. Wsparcia udzielimy w formie darów rzeczowych (np. grzejniki, koce, kołdry, łóżka, odzież zimowa), prac termomodernizacyjnych (ocieplenia budynków, wymiana okien, wymiana systemów grzewczych), a także audytów zużycia energii. Planujemy objąć pomocą około 2 tys. osób.” – informuje Hubert Mrozowski Koordynator projektów budowlanych w Fundacji Habitat for Humanity Poland.
„Wraz ze spadkiem temperatur spodziewamy się jeszcze większego napływu osób z Ukrainy. Jeśli nie zapewnimy przybywającym rodzinom bezpiecznego schronienia możemy być świadkami katastrofy humanitarnej.” – ostrzega Katarzyna Przybylska Kierowniczka ds. rzecznictwa z Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Habitat dla Ukrainy – dać poczucie bezpieczeństwa

Fundacja do tej pory pomogła znaleźć na Śląsku i w Warszawie schronienie ponad 2 tys. przybyłych z Ukrainy osób, a ponad 30 tysięcy osób skorzystało z darowizn rzeczowych. Jednak potrzeby finansowe są ogromne, dlatego planuje zintensyfikowanie działań.
„Pomagamy znaleźć przybyłym osobom bezpieczne schronienie. Pozyskujemy mieszkania, zabezpieczamy również pokoje w hostelach, zaadaptowaliśmy przestrzeń biurową na cele mieszkaniowe oraz prowadzimy szereg innych działań. Dostarczamy rodzinom, a także wielu organizacjom prowadzącym ośrodki dla uchodźców niezbędne na co dzień przedmioty.” – dodaje Katarzyna Przybylska.

Patronite.pl – Twoje wsparcie ma znaczenie!

W Światowy Dzień Mieszkalnictwa Fundacja Habitat for Humanity Poland rozpoczęła działania crowdfundingowe na serwisie patronite.pl. Środki będą przeznaczone na wsparcie konkretnych rodzin.
„Potrzeby finansowe naszych działań są ogromne. Zdecydowaliśmy się założyć konto w serwisie Patronite, by pozyskiwać stałe dofinansowanie także od osób indywidualnych. Patron może przyczynić się bezpośrednio do pokrycia podstawowych potrzeb, takich jak na przykład częściowego uregulowania czynszu, opłat za prąd, ogrzewanie czy media” – podkreśla Marlena Zacharek, Fundrasing Manager w Fundacji Habitat for Humanity Poland.
Więcej informacji o programie: https://habitat.pl/habitat-dla-ukrainy/
Pomóż zapewnić dom: https://patronite.pl/habitat
Fundacja Habitat for Humanity Poland
Działa w Polsce od ponad 30 lat. Od 24 lutego 2022 roku Fundacja pomaga również uciekającym przed wojną z Ukrainy w znalezieniu bezpiecznego schronienia.

Co robimy


Źródło:Fundacja Habitat for Humanity Poland
@Zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *