Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

19 marca, 2020

Fundacja i miasto łączą siły, aby pomagać seniorom

„Pomoc dla seniorów” to akcja fundacji Petralana, która jest realizowana przy współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Skierowana jest do osób, które w czasach pandemii mogą potrzebować pomocy.

Pomoc kierowana jest do osób mieszkających w Bytomiu, które ukończyły 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą. Fundacja podejmuje się pomocy poprzez dostarczenie zakupów realizowanych w sklepach spożywczych i aptekach (art. spożywcze, środki czystości, farmaceutyki). Osoba spełniająca powyższe warunki może skorzystać z pomocy pracowników/wolontariuszy fundacji, maksymalna wartość zakupów to 400,- zł.

– Zainteresowane naszą pomocą prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu pod nr: 32 388 67 22 (poniedziałek: 8:00-17:00, wt-czw.: 8:00-14:00) i powołanie się na akcję POMOC DLA SENIORÓW. Konieczne będzie podanie adresu, pod którym nasz wolontariusz ma się pojawić po listę zakupów i kwotę przeznaczoną na zakupy. Oferowana pomoc jest bezpłatna, nie obejmuje wartości zakupów i jest realizowana przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa – mów Bartłomiej Zylla.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.