Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

05 września, 2020

Gita znów rozbawi do łez


Miłośnicy śląskiego humoru z pewnością poznali już Gitę, a jeśli nie, to znów mają na to okazję. „Gita Story” powraca do Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej już w październiku.

„Gita Story” to pełna humoru śląska komedia muzyczna w reżyserii i według scenariusza popularnego aktora, reżysera, autora piosenek, wierszy oraz sztuk teatralnych – Zbigniewa Stryja. Ta ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach sprawia, że trudno przejść obok niej obojętnie. Jest ona pierwszą własną produkcją teatralną Miejskiego Centrum Kultury.
„Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!”
Wszystkich, którzy chcą pomóc Gicie odnaleźć stracony lać i oczywiście właściwego szaca, a przy tym posłuchać przezabawnych dialogów oraz piosenek śląsko-polskich, zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Gita powraca już 2. października o godz.18.

autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.