Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

12 marca, 2020

Gliwice przyjazne seniorom


Najstarsi mieszkańcy Gliwic z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Wszystko za sprawą działań miasta, mających na celu zapewnienie seniorom atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu oraz możliwości aktywnego wypoczynku.

Na początku marca w Łabędach otwarto dzienny Dom Pomocy „Senior+”. To specjalna przestrzeń do aktywizacji, rehabilitacji i integracji dla osób powyżej 60. roku życia. Wszyscy, którzy ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność nie są w stanie zadbać o swoje codzienne potrzeby, mogą skorzystać z pomocy fachowego personelu i uczestniczyć w wielu aktywizujących zajęciach. Ćwiczenia usprawniające z terapeutami, zajęcia z muzykoterapii, choreoterapii czy biblioterapii, a także liczne gry oraz zabawy, to tylko część atrakcji. Ponadto seniorzy mają zapewniony ciepły posiłek, wparcie psychologiczne, jak również doradztwo specjalistyczne.
Dom Pomocy „Senior+” to tylko jedna z propozycji miasta. W Gliwicach bezustannie poszerzana jest oferta usług, zajęć i wszelkich udogodnień dla starszych mieszkańców. Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych stworzyło wirtualną platformę internetową Strefa Seniora, gdzie zebrano wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące m.in. oferty edukacyjnej i kulturalnej czy zniżek oraz promocji. Zachęcamy do zapoznania się z nią na stronie internetowej: www.gcop.gliwi­ce.pl/strefa-seniora/.

Tekst: Martyna Majewicz
Zdjęcie: Pixabay.com

Możliwość komentowania jest wyłączona.