Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Szansa dla gliwickich podwórek

Ruszył zupełnie nowy konkurs, który da mieszkańcom szansę na poprawę warunków w swoich dzielnicach i wprowadzenie do miejskiego krajobrazu nowych przestrzeni rekreacyjnych.

Miasto zachęca do udziału spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz organizacje pozarządowe, parafie i inne związki wyznaniowe posiadające osobowość prawną, które mogą złożyć wniosek o dotacje dla projektu zagospodarowania przestrzennego. Miasto oferuje zwycięzcom pomoc w postaci przekazania materiałów budowlanych, elementów małej architektury i tym podobnych o łącznej wartości nawet 20 tysięcy złotych. Celem miasta jest aktywizacja i wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej ale także nie mniej ważna poprawa estetyki i funkcjonalności gliwickich terenów zielonych.

Do konkursu zgłasza się – tak jak w tytule – projekty zagospodarowania podwórka znajdującego się na terenie miasta Gliwice i objętego administracją uczestnika-wnioskodawcy. Miasto przygotowało z budżetu 300 tysięcy złotych na realizacje zgłoszonych pomysłów. Taka kwota daje szansę na odmienienie ponad 15 gliwickich podwórek, a więc z pewnością warto spróbować.

Wnioski oraz niezbędną dokumentację należy złożyć z dopiskiem „Przyjazne Podwórko” do dnia 20 sierpnia b. r. do godz. 14:30 w Sekretariacie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, znajdującego się przy ulicy Strzelców Bytomskich 25c. Miasto zapowiada, że ocena złożonych wniosków zostanie przeprowadzona do dnia 14 września 2018, zaś realizacja przedsięwzięcia będzie musiała nastąpić do 30 listopada 2018.

Wzór wniosku można znaleźć tutaj, natomiast tu znajduje się szczegółowy regulamin konkursu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.