Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 kwietnia, 2020

Górnicy na kwarantannie

U jednego z pracowników kopalni ROW Ruch Marcel potwierdzono zakażenie koronawirusem. Polska Grupa Górnicza informuje, że kopalnia pracuje normalnie.

W niedzielę sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej S.A. został poinformowany, że u jednego z pracowników oddziału szybowego Ruchu Marcel kopalni zespolonej ROW potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownik jest obecnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Ostatni raz był obecny w miejscu pracy we wtorek 31 marca br. Zgodnie z procedurami wdrożonymi w Polskiej Grupie Górniczej S.A. niezwłocznie powiadomiono o fakcie zakażenia osoby, które miały bezpośredni kontakt z pracownikiem w miejscu zatrudnienia. Łącznie jest to 20 osób. Pracownicy zostali skierowani na dwutygodniową kwarantannę oraz zobowiązani do kontaktu ze służbami sanitarnymi.

Sztab kryzysowy PGG S.A.
jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz sztabem kryzysowym wojewody. Odział szybowy Ruchu Marcel pracuje normalnie. Kopalnia nie odnotowała przerw w wydobyciu. Procedury wdrożone w PGG S.A. w związku z sytuacją epidemiczną zadziałały prawidłowo.

Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.