Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Gotowi na… zimę

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął Akcję Zima. Zadba o odśnieżanie gliwickich dróg, chodników i przystanków autobusowych.
Akcją objętych jest 700 ulic z miejscami parkingowymi, chodniki i ścieżki rowerowe, niemal 400 przystanków komunikacji miejskiej oraz niektóre wewnętrzne drogi niepubliczne. Firmy wyłonione w przetargu pozostają do dyspozycji zamawiającego od 1 listopada do 3 kwietnia. Szczegółowy wykaz dróg, o które dba ZDM można znaleźć pod adresem: https://zdm.gliwice.pl/zdm/akcja-zima.
– Akcję Zima uruchamiał będzie koordynator ZDM, po wcześniejszym zapoznaniu się z prognozą pogody i komunikatami ze stacji meteorologicznych, rozmieszczonych na terenie Gliwic. Dla usprawnienia przebiegu prac, na czas zimy teren miasta dzielony jest na 12 rejonów. W pierwszej kolejności, do godziny po ustaniu opadów śniegu odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88 oraz ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka, Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu. Informacje na temat sytuacji na drogach zamieszczane są na tablicach zmiennej treści – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.
Uwagi i spostrzeżenia związane z prowadzeniem Akcji Zima po jej rozpoczęciu będzie można zgłaszać pracownikom ZDM lub całodobowo dyspozytorowi Centrum Ratownictwa Gliwice pod numerem telefonu: 32/231-98-76.
Więcej informacji na ten temat oraz kontakt do miejskich koordynatorów Akcji Zima można znaleźć na stronie www.zdm.gliwice.pl.
Uwaga! Nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii ZDM. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.
Za zimowe utrzymanie alejek odpowiada również Miejski Zarząd Usług Komunalnych. (mf)
Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *