Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

05 lipca, 2018

Gry wideo z dawnych lat powracają w Katowicach!

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki organizuje kolejną edycję popularnej „Retrogiercowni”. Duzi i mali pasjonaci gier komputerowych dziś próbowali swoich sił na kultowych, starych konsolach i „pecetach” z dawnych lat, a to wszystko na Katowickim rynku!

Tych z państwa, którzy nie załapali się na dzisiejsze wydarzenie z radością informujemy, że namiot „Retrogiercowni” stanie ponownie na rynku już w przyszłym tygodniu – w czwartek 12 lipca o godzinie 12.00.

Tematem tegorocznej edycji, korespondującym z trwającymi mundialowymi zmaganiami jest, jak zapowiadali organizatorzy, „piłka nożna”. W związku z tym należy się spodziewać, że na licznych stanowiskach królują stare, zapomniane wersje gier futbolowych, a więc protoplaści dzisiejszych hitowych tytułów takich jak FIFA, Pro Evolution Soccer i inne. Dla wielu uczestników jest to z pewnością pierwsza w życiu okazja na zetknięcie się ze światem gier retro, od których wszak wszystko się zaczęło.

Oprócz konsoli z lat 90tych będą te, jakie pamiętać mogą gracze dużo młodsi, takie jak XBox 360, który został wprowadzony do sprzedaży w roku 2005 i na którym – nie będzie to przesadzone określenie – wychowało się wielu millenialsów.

Poza grami o tematyce sportowej, wokół których oscylować będzie cała impreza, będzie także możliwość spróbowania swoich sił w innych klasycznych tytułach, takich jak Frogger, Tetris, Pac-Man czy znany z gier Nintendo Donkey Kong.

A tym, którym spodoba się świat starych komputerów lub którym łezka się w oku zakręci z powodu czaru wspomnień dawnych lat, polecamy odwiedzić Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, znajdujące się przy ulicy Sienkiewicza w Katowicach. Na swojej stronie zachęcają do zwiedzenia swojej ekspozycji w następujący sposób:

Odwiedzając nasze wystawy, przeżyją Państwo niebywałą podróż w czasie – nasza ekspozycja przeniesie Was w czasie o ponad 40 lat w przeszłość. 40 lat, które wydają się być okresem krótkim, dobrze zapisanym w pamięci. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że 40 lat w Informatyce to kilka wieków w Architekturze. Mamy nadzieję, że 2 godziny przewidziane standardowo na podróż w czasie z naszym przewodnikiem, dostarczą Państwu wielu niezapomnianych wrażeń, a tym samym zaowocują chęcią powracania do naszej ekspozycji zarówno pamięcią, jak i osobiście.

Możliwość komentowania jest wyłączona.