Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Gryfny Szrank

sdr

sdr


Gryfny Szrank

Tożsamość lokalna odgrywa bardzo duże znaczenie w naszym życiu, wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, kulturę słowa, tradycje i zwyczaje. Przynależność do danej grupy społecznej i kulturowej, sprawia że stajemy ludźmi bardziej serdecznymi i wartościowymi oraz uduchowionymi, bo też tacy są Ślązacy.

Stoisko Gryfny Szrank mieszczące się na Hali Targowej, przy ul. Nakielskiej, czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00. sprzedaje pamiątki Górnego Śląska w szczególności tarnogórskie. Największą popularność zdobyły magnesy z wizerunkiem naszego miasta jak np. słynna Dzwonnica Gwarków czy Ratusz oraz kolorowanki ze Świerklańca, Tarnowskich Gór oraz Kopalni Zabytkowej. Kolejne propozycje dla mieszkańców oraz turystów to koszulki oraz torby z nadrukami : „Tarnowitz” lub „Godom po naszymu”. W sprzedaży są także obrazy, różnej wielkości przedstawiające pejzaże miasta Tarnowskich Gór. Flagi Górnego Ślaska cieszące się powodzeniem oraz unikatowe karty do gry ukazujące Tarnowskie Góry, jak i pocztówki czy kubki do kawy.

sdr


Gryfny Szrank to jedno z nielicznych miejsc w Tarnowskich Górach, gdzie można kupić ładny drobiazg dla siebie, do domu, komuś na prezent lub jako pamiątkę z wycieczki.

Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.