Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Religia

01 grudnia, 2020

I znowu Adwent


Zupełnie inny ten Adwent przez pandemię. Ale – choć stanowi on głównie przygotowanie do Bożego Narodzenia, to najważniejszym jego przesłaniem jest przyjście Jezusa na końcu czasów. Nie wolno o tym zapomnieć! Przecież po to Bóg powołał nas do życia, by spotkać się z nami na sądzie Ostatecznym i wprowadzić nas do wiecznego szczęścia.
Zupełnie inny ten Adwent przez pandemię.

Ale – choć stanowi on głównie przygotowanie do Bożego Narodzenia, to najważniejszym jego przesłaniem jest przyjście Jezusa na końcu czasów. Nie wolno o tym zapomnieć! Przecież po to Bóg powołał nas do życia, by spotkać się z nami na sądzie Ostatecznym i wprowadzić nas do wiecznego szczęścia.
Dawniej w Polsce przedstawiciele społeczeństwa składali na ołtarzu świecę – w Adwencie, wypowiadając słowa: Gotowy jestem na sąd Boży. Jakie to aktualne dzisiaj, kiedy wirus może nas dopaść śmiertelnie każdego dnia. Święta Bożego Narodzenia, to punkt docelowy Adwentu. Oto Bóg wypełnia swoją obietnicę i posyła swego Syna na ziemię, aby nas zbawić. Niech nie braknie wdzięczności i radości właściwej temu świętu mimo trudnych warunków i ograniczeń.
A w międzyczasie Jezus przychodzi do nas wciąż w różnych wydarzeniach i natchnieniach. A chce przychodzić w Komunii świętej, by być z nami zawsze. Czy odpowiemy lepiej na Jego pragnienie?
Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

I znowu Adwent


zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *