Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

20 kwietnia, 2021

IKEA z pomocą dla medyków ze Szpitala Murcki w Katowicach

Dzięki wsparciu Działu IKEA Food w Katowicach personel Szpitala Murcki w Katowicach otrzymał w ostatnim tygodniu 400 posiłków. – Okazane przez firmę IKEA wsparcie pozwoli naszym pracownikom nabrać sił do ciężkiej pracy. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach można spotykać się z wyrazami solidarności i ludzkiej życzliwości, dlatego jesteśmy wdzięczni za tak cenną inicjatywę – mówi Mariusz Kokosza, członek Zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o.

Kolejna fala pandemii koronawirusa sprawiła, że służby medyczne, które od ponad dwunastu miesięcy walczą na pierwszej linii, stanęły przed kolejnymi wyzwaniami. Tak jest na przykład w Szpitalu Murcki w Katowicach.

Duża liczba osób wymagających hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 spowodowała spadek dostępności wolnych łóżek szpitalnych dla tych pacjentów. W związku z tym są one przygotowywane także w szpitalach, które dotychczas nie zajmowały się leczeniem pacjentów zakaźnych. Tak jest także w przypadku naszego szpitala. Aktualnie utworzyliśmy 100 łóżek dla pacjentów „covidowych”, z czego wszystkie zostały już zajęte – mówi Mariusz Kokosza, członek Zarządu Szpitala Murcki Sp. z o.o. w Katowicach.

Opieka nad pacjentami, będącymi w większości w ciężkim stanie, przy tak dużym obłożeniu, dodatkowo w warunkach podwyższonego rygoru sanitarnego i wymagającego wielogodzinnego przebywania w środkach ochrony osobistej, stanowi duże obciążenie dla zaangażowanego w prace oddziałów personelu. Dlatego tak ważna jest pomoc. Szpital Murcki w Katowicach wsparła m.in. katowicka IKEA.

Dział IKEA Food w Katowicach przygotował łącznie 400 posiłków, które przekazaliśmy personelowi szpitala. O personelu medycznym pamiętaliśmy także podczas zeszłorocznej, pierwszej fali pandemii. Wówczas pracownicy Działu IKEA Food, w ramach akcji #WzywamyPosiłki, przygotowywali obiady dla pracowników medycznych z Chorzowa oraz Katowic. Działania na rzecz lokalnej społeczności od zawsze stanowią ważną część naszych inicjatyw. Jeszcze ważniejsze jest to teraz. Pandemia COVID-19 wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków, by chronić zdrowie i wspierać współpracowników, partnerów biznesowych i społeczności – mówi Monika Jasińska, kierownik IKEA Food Katowice.


Wśród posiłków, jakie zostały przekazane personelowi Szpitala Murcki w Katowicach, znalazły się lubiane przez wielu szwedzkie klopsiki, ale także m.in. udko królika z puree, brokułami i sosem cytrynowo-koperkowym, czy de volaille z puree ziemniaczanym i brokułami.

Okazane przez firmę IKEA wsparcie pozwoliło naszym pracownikom nabrać sił do ciężkiej pracy. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach można spotykać się z wyrazami solidarności i ludzkiej życzliwości, dlatego jesteśmy wdzięczni za tak cenną inicjatywę. Dzięki pomocy płynącej z różnych stron nasi lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, salowe i cały personel otrzymuje motywację do działania, oraz utwierdzenie w przekonaniu, że praca, jaką wykonuje, jest ważna i doceniana – mówi Mariusz Kokosza, członek Zarządu Szpitala  Murcki  Sp. z o.o.

Wsparcie dla Szpitala Murcki w Katowicach było kolejną akcją charytatywną, realizowaną przez sklep IKEA w Katowicach, na rzecz lokalnej społeczności. Wcześniej w ramach inicjatywy #PomagamyRazem IKEA przekazała darowizny produktowe szpitalom w Częstochowie, Sosnowcu, Pilchowicach oraz Katowicach. W 2020 roku ponownie wsparła także Centrum Zimbardo. Zaangażował się także – poprzez zaprojektowanie i przekazanie mebli – w stworzenie pierwszego w Polsce sklepu socjalnego w Katowicach, którego inicjatorem jest Fundacja Wolne Miejsce. Darowizny rzeczowe trafiły poza tym do podopiecznych fundacji „Serca dla Maluszka” w Bielsku-Białej, a ostatnio także do Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

W tym roku IKEA na całym świecie kontynuuje realizację długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju „People & Planet Positive”. Celem strategii jest stanie się biznesem w pełni cyrkularnym, neutralnym klimatycznie, jeszcze bardziej włączającym i dbającym o równe i sprawiedliwe traktowanie. Jednym z kluczowych obszarów działania IKEA w Polsce jest także wspieranie lokalnych społeczności. Łącznie w roku finansowym 2020 (wrzesień 2019 – sierpień 2020) IKEA przekazała 4,5 mln zł darowizn jako wsparcie dla lokalnych społeczności dotkniętych pandemią. Zrealizowała wiele projektów mających na celu ochronę zdrowia oraz zapewnienie środków niezbędnych do życia osobom dotkniętym pandemią koronawirusa. W ramach akcji #PomagamyRazem firma wraz ze swoimi partnerami wsparła rzeczowo m.in. Obiekty Infrastruktury Krytycznej, Gminne Centra Kwarantanny, osoby w kryzysie bezdomności oraz samotnych rodziców. IKEA przystąpiła również do ogólnopolskiej inicjatywy #WzywamyPosiłki, w ramach której IKEA Food przygotowała i dostarczyła 40 000 posiłków do szpitali, placówek ratowniczych i laboratoriów. Ponadto firma wyposażyła w meble i akcesoria 37 stacjonarnych oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w 34 szpitalach w całym kraju. Łączna wartość pomocy w tym projekcie to 1,6 mln zł. W tym roku firma będzie kontynuować program pomocy kryzysowej.

Źródło: Kobold Public Relations Sp. z o.o.

Możliwość komentowania jest wyłączona.