Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

20 czerwca, 2018

Inwazja Sztukmistrzów w Katowicach – Międzynarodowe święto kuglarzy

Po raz kolejny nadarzy się okazja, żeby zobaczyć w akcji światowych mistrzów kuglarskich sztuk! Poza polskimi artystami pojawią się grupy z Niemiec, Izraela, Chin, Finlandii. Teatry uliczne, tancerze ognia, akrobaci i żonglerzy zabawią śląską publiczność już 1 lipca. Czeka nas ponad dziesięciogodzinny maraton cudów i osobliwości, bowiem wysiłki artystów będą trwały od 12:00 do 22:00.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie wolny, odbędzie się ono na Rynku w Katowicach, w otoczeniu palm, przy Sztucznej Rawie. Część artystów odwiedziła miasto już w czasie poprzedniej edycji. Tym, którzy nie mieli okazji docenić ich starań w zeszłym roku zaoferowano drugą szansę żeby to naprawić.

Na tegorocznej „Inwazji Sztukmistrzów” wystąpią:

 

Z Finlandii:

Race Horse Company „Motisikai”

Fińskie trio Horce Race Company tworzy widowiska pełne niezwykłych atrakcji i zadziwiających efektów kaskadersko-akrobatycznych. Spektakl „Motosikai” łączy sztukę cyrkową z kunsztem aktorskim. To widowisko niejednoznaczne i bezkompromisowe, budzące zarazem grozę i śmiech, pełne elementów zaskoczenia, humoru i akrobatyki.

Sari Mäkelä „The Great Granny Show”

„Zapnijcie pasy i trzymajcie się mocno….  babcia szaleje!  Z dalekiej Finlandii przybywa do nas starsza pani, aby pokazać na co stać babcie.  Ta starsza pani wykona fascynujący pokaz swych cyrkowych umiejętności z wykorzystaniem koła cyr, hula hop, a także break dance i klaunada  – rozkręcając tym samym wielką karuzelę śmiechu.”

Z Polski:

Duet Kreators „Iluzja”

Działający od 2009 roku duet prawdziwych pasjonatów sztuki iluzji. Pokazy Grupy są mieszanką iluzji komediowej, klasycznej i estradowej. Kreators są twórcami pierwszego w historii Polski Muzeum poświęconego sztuce tworzenia złudzeń, a także autorami publikacji na temat iluzji, twórcami spektakli „Sztukmistrz”, „Niewiarygodne” czy „Człowiek. Który wie”. Sprawiają, że każdy z nas może poczuć się jak dziecko i zostać oczarowany.

Muzikanty „Petronauci” Fire Show!

Autorski, artystyczny duet stworzony przez performera, aktora scenarzystę i reżysera Piotra Chlipalskiego i multiinstrumentalistę Jacka Dzwonowskiego. Ich wyobraźnia twórcza i zakres działań jest wprost nieograniczony. Tworzą spektakle i widowiska uliczne, filmy, animacje, mappingi architektoniczne, prowadzą warsztaty, a także konstruują instrumenty muzyczne własnego pomysłu. „Petronauci” to ich najnowsze wizualno-muzyczne show z wykorzystaniem sztuki ognia. Spektakl będzie miał swoją premierę dzień przed Inwazją – na Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach

Z Niemiec:

Omnivolant „Gravity is a Mistake”

Pokaz niemieckiej trupy akrobatów, o których mówi się że „kpią z grawitacji”. Spektakl przenoszący widzów w „świat latających trapezów”, gdzie każdy widz może „cieszyć się chwilą nieważkości i wolności”.

Z Izraela:

Gilad Shabtay „Kirkas Gilgamesh”

Gildad Shabtay jest izraelskim żonglerem i akrobatą. Dyrektor „Cyrku Gilgamesh”, gdzie jako główny i jedyny wykonawca żongluje, tańczy na rękach, zieje ogniem, czaruje, straszy i bawi do łez.

Z Chin:

Dai YaQi

oraz

Zhao Gang

 

 

 

źródło: Miasto-Ogrodow.eu (stąd zaczerpnięto opisy zespołów)

Możliwość komentowania jest wyłączona.