Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Inwestycja na Bukowej w Wiśle zawieszona

Spółka Apartamenty Wisła Mountain Resort złożyła w cieszyńskim starostwie powiatowym wniosek o zawieszenie postępowania dla inwestycji na zboczach góry Bukowa. To efekt spotkania z burmistrzem miasta Wisła, Tomaszem Bujokiem, który poprosił inwestora o taki krok. Jak tłumaczy burmistrz, inwestycja budzi duże emocje i kontrowersje, zawieszenie postępowania i dyskusja nad projektem powinna doprowadzić do kompromisu.

Taki krok może być przełomem, jeśli chodzi o inwestycję apartamentową na zboczach Bukowej, która budzi wiele emocji u części mieszkańców Wisły. W piśmie skierowanym do inwestora 10 marca 2020 roku, burmistrz Wisły Tomasz Bujok pisze, że zawieszenie postępowania w starostwie powinno zostać przeprowadzone „w celu wyjaśnienia licznych wątpliwości powstałych na etapie wszczęcia przedmiotowego postępowania”.

 – Ta inwestycja budzi wiele emocji i kontrowersji. Na tym etapie innej prawnej możliwości na wstrzymanie wydania pozwolenia na budowę nie było, dlatego zaprosiłem inwestora na spotkanie, na którym poprosiłem go o zawieszenie postępowania w Starostwie. Dzięki temu będzie czas, żeby spotkać się z mieszkańcami, przedstawić warunki obu stron i spróbować wypracować kompromis na temat inwestycji – mówi Tomasz Bujok.

10 marca inwestor złożył w cieszyńskim starostwie powiatowym wniosek o zawieszenie postępowania „dotyczącego zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę dla wyżej wymienionej inwestycji”. Jak tłumaczy we wniosku inwestor: „zawieszenie postępowania podyktowane jest zamiarem wprowadzenia zmian w przedmiotowym projekcie”.
Teraz wiślański samorząd chce zorganizować spotkanie z mieszkańcami i inwestorem, na którym przedstawione zostaną argumenty obu stron i które ma doprowadzić do wypracowania kompromisu. Termin spotkania zostanie wyznaczony do dwóch tygodni.

Źródło: UM Wisła

Możliwość komentowania jest wyłączona.