Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

04 sierpnia, 2020

Jak będzie wyglądał zbliżający się semestr akademicki?


Większość zajęć w zbliżającym się semestrze zimowym najbliższego roku akademickiego, będzie prowadzona w sposób zdalny. Tak wynika z komunikatu rektora Uniwersytetu Śląskiego, profesora Ryszarda Koziołka.

– Z uwagi na fakt, iż trwa pandemia i sytuacja epidemiologiczna jest cały czas potencjalnie niebezpieczna, a dodatkowo obowiązują nas w dalszym ciągu rygorystyczne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie do prowadzenia zajęć kontaktowych, zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – czytamy w komunikacie.

To nie będzie nowa sytuacja dla kontynuujących studia. Zajęcia prowadzone były na odległość od marca aż do końca poprzedniego roku akademickiego. Ograniczenia w funkcjonowaniu uczelnie, mogą jednak dotknąć nowoprzyjętych. Dlatego uczelnia zakłada, że na każdym kierunku studiów, część zajęć będzie odbywała się w formie stacjonarnej.

– Na początku roku akademickiego dla studentów zostaną zorganizowane szkolenia online z zakresu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo dla studentów pierwszych lat zostaną zorganizowane specjalne szkolenia i spotkania adaptacyjne w formie zdalnej. W związku z tym początek zajęć dydaktycznych dla studentów pierwszych lat planuje się na 12 października, a dla pozostałych roczników na 5 października br.- informuje rektor elekt UŚ.

Powyższe założenia zostały przygotowane w oparciu o aktualnie obowiązujący stan prawny i analizę przebiegu epidemii. Jedno i drugie na pewno będzie ulegać zmianie, dlatego uczelnia jest przygotowani na elastyczne działania także w trakcie semestru.

Możliwość komentowania jest wyłączona.