Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

21 października, 2020

Jak mieszkańcy Piekar Śląskich segregują śmieci?

Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich sporządził raport obrazujący stan segregacji odpadów. Kontrole przeprowadzone były w budynkach wielorodzinnych.
Monitoring miasta rozpoczęto od osiedli mieszkaniowych, co pozwala na wyciągnięcie pierwszych wniosków. Pomimo obowiązujących wymogów prawnych związanych z segregacją „domowych” odpadów, okazuje się, że w praktyce Piekarzanie wciąż gromadzą śmieci mieszane!

Zaistniały stan rzeczy potwierdza dokumentacja fotograficzna. Na krytykę zasługuje przede wszystkim zawartość pojemników na odpady zmieszane, gdzie gros mieszkańców wciąż wrzuca szkło, plastik, czy papier – a wszystko to, mimo iż przysłowiowe „dwa kroki dalej” znajdują się pojemniki przeznaczone do segregacji!
ZGK przypomina, jak prawidłowo segregować śmieci. Kolor żółty przeznaczony jest dla metali i tworzyw sztucznych. W zielonym pojemniku lub worku powinno znaleźć się szkło, a w niebieskim papier. Dodatkowo brązowy kolor to odpady biodegradowalne. Żadne z zabrudzonych opakowań nie musi być umyte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *