Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Jak przenieść swoją firmę do sieci

Trwają zapisy do drugiej edycji Śląskiej Akademii Handlu Internetowego. Cykl profesjonalnych szkoleń i warsztatów rozpocznie się w marcu 2021 roku

Projekt skierowany jest do firm z województwa śląskiego zainteresowanych zmianą profilu swojego przedsiębiorstwa w kierunku e-handlu lub poszerzeniem kanałów sprzedaży, dystrybucji i promocji o Internet. Warto podkreślić, że pierwsza, pilotażowa edycja Śląskiej Akademii Handlu Internetowego spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców.

W projekcie Śląskiej Organizacji Szkoleniowej, współorganizowanym przez Województwo Śląskie oraz Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, wzięło udział kilkadziesiąt osób reprezentujących trzydzieści firm z sektora MŚP.

„Województwo śląskie wspiera przedsiębiorców, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Ogromne wsparcie finansowe w ramach „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki” o łącznej wartości 1,4 mld zł, trafiło do najbardziej potrzebujących firm z regionu, ale oprócz środków finansowych wspieramy też lokalny biznes, oferując szkolenia i warsztaty. Znajomość narzędzi internetowych i rynku internetowego to dziś podstawa działania wielu firm, które chcą się rozwijać i poszerzać rynki zbytu dla swoich towarów i usług” – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Głównym celem realizacji projektu jest wzrost konkurencyjności śląskich mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm poprzez podniesienie kompetencji śląskich przedsiębiorców w zakresie przejścia z tradycyjnego handlu do sprzedaży i promocji online, w kontekście epidemii koronawirusa i zmian w gospodarce.

Projekt ma też na celu przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia w regionie, utrzymanie miejsc pracy oraz aktywną pomoc samorządu i lokalnych organizacji w przekwalifikowaniu pracowników i zmianie profilu firm, z uwzględnieniem narzędzi handlu i marketingu internetowego. To także budowanie pozytywnego wizerunku regionu i samorządu, wspierającego rozwój e-handlu i nowoczesnych technologii.

„Cieszę się, że możemy być jednym z partnerów tego projektu. Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią o sile regionu i wiele z nich znalazło się w trudnej sytuacji. Stawiamy na innowacje, budowanie pozytywnego wizerunku województwa śląskiego i samorządu, wspierającego rozwój e-handlu i nowoczesnych technologii. Śląska Akademia Handlu Internetowego stanowi uzupełnienie oferty wsparcia dla przedsiębiorców i umożliwia im nie tylko zdobycie nowych kompetencji, ale i nowych klientów” – podkreśla Wojciech Kałuża, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Wśród zagadnień poruszanych w trakcie szkoleń i sesji warsztatowych znalazły się m.in. kwestie związane z podstawami e-biznesu, podstawami prawa w e-handlu, optymalizacją i pozycjonowaniem stron, reklamami w Google Ads i YouTube, Facebooku i Instagramie, kampanie remarketingowe, profile firmowe w mediach społecznościowych oraz inne zagadnienia związane z marketingiem i handlem internetowym. Szkolenia prowadzą wykładowcy ze Śląskiej Organizacji Szkoleniowej, praktycy z kilkunastoletnim stażem, doświadczeni trenerzy i wykładowcy na licznych konferencjach branżowych, kursach, szkoleniach i studiach magisterskich oraz podyplomowych.

„Szkolenie bardzo mi się podobało, miało wymiar teoretyczny i praktyczny zarazem. Coraz silniejszy jest trend przenoszenia sprzedaży i działań reklamowych do Internetu. Myślę, że taki projekt jak Śląska Akademia Handlu Internetowego jest niezbędny dla osób zajmujących się marketingiem internetowym, social mediami czy e-handlem w firmach, osobiście polecam” – mówił Maciej Świerkocki, który uczestniczył w pierwszej edycji projektu.

Rekrutacja trwa do 26 lutego 2021 roku lub do wyczerpania miejsc. Druga edycja Śląskiej Akademii Handlu Internetowego potrwa od 1 do 24 marca 2021 roku. Absolwenci otrzymają certyfikat umiejętności Śląskiej Organizacji Szkoleniowej z tytułem eMarketing Manager. Szkolenia odbywają się w formie warsztatów online.

„Wiele firm było do tej pory skoncentrowanych na działaniach offline. Docierały do nas informacje, że rośnie zapotrzebowanie na projekt całościowo obejmujący i pokazujący proces, od stworzenia serwisu internetowego po skuteczną promocję i komunikację w sieci. To wszystko spowodowało, że jako Śląska Organizacja Szkoleniowa podjęliśmy decyzję o stworzeniu takiego kompleksowego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności w trakcie zajęć Akademii przełożą się na sukcesy osobiste uczestników i sukcesy firm, w których pracują” – dodaje Robert Duda, Dyrektor Śląskiej Akademii Handlu Internetowego, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej: https://sos.edu.pl/szkolenia/slaska-akademia-handlu-internetowego/ lub kontaktując się telefonicznie oraz mailowo z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach.
Źródło: UM Woj.Śl.
Zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *