Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

18 maja, 2022

Jak udzielać pierwszej pomocy? W Bytomiu uczniowie szkół ponadpodstawowych sprawdzą swoje umiejętności


Przed nami I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy, które będą sprawdzianem dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Uczestnicy mistrzostw – organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bytomiu – Suchej Górze oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu – będą musieli nie tylko wykazać się znajomością przepisów i wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, umiejętnościami postępowania w stanach urazowych, ale również świetną kondycją fizyczną. Zapraszamy na I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy 20 maja do Sport Doliny w Bytomiu – Suchej Górze.

– Każda z 16 zgłoszonych drużyn będzie musiała wykonać podczas mistrzostw 6 pozorowanych sytuacji, które będą oceniane przez specjalistów, m.in. z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego – mówi Grzegorz Sojka, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Suchej Górze. – Dodatkowo w trakcie mistrzostw będzie można zapoznać się z wyposażeniem ratownika górniczego, a także charakterem i zakresem pracy ratowników – dodaje Grzegorz Sojka.

Nad przebiegiem I Śląskich Mistrzostw w Pierwszej Pomocy będą czuwać przedstawiciele KM PSP w Bytomiu, OSP Sucha Góra, KM Policji w Bytomiu oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, którzy nie tylko przygotowali zadania, z którymi będzie musiała zmierzyć się młodzież, ale będą je również oceniać. W zawodach wystąpią drużyny z Bytomia i Katowic, Cieszyna, Gliwic, Zabrza, Siemianowic Śląskich, Bielska-Białej, Skoczowa czy Tarnowskich Gór.

Wydarzenie będzie otwarte dla widowni, dlatego zachęcamy mieszkańców do odwiedzenia Sport Doliny i zobaczenia w akcji na żywo młodych ratowników. Początek mistrzostw od godziny 9.00 w Sport Dolinie przy ul. Blachówka 94. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godz. 15.00.
Wydarzenie patronatem objął Śląski Kurator Oświaty oraz senator RP Halina Bieda.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Miejski w Bytomiu
Zdjęcia: za https://www.facebook.com/SlaskieMistrzostwaPierwszejPomocy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *