Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

18 czerwca, 2020

Jaś ma szansę stanąć na nogi


3-letni syn policjanta – Jaś, nadal potrzebuje naszej pomocy! Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa i nie chodzi. Możemy to zmienić! Wpłacając dowolną kwotę, pomożemy rodzicom Jasia kupić ortezy i gorset silikonowy, dzięki którym chłopiec stanie na nogi. Koszt zakupu sprzętu wynosi 17 tys. zł i niestety przewyższa możliwości finansowe rodziny. Dlatego prosimy Was o pomoc.

Jaś jest synem naszego kolegi st. sierż. Tomasza Jabłońskiego, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Zbrosławicach. Chłopiec urodził się w lipcu 2017 roku z rozszczepem kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Ma niedowład nóżek i pęcherz neurogenny co oznacza, że musi być cewnikowany co 3 godziny.
Odkąd Jaś skończył miesiąc, aby usprawnić mu nóżki i pęcherz, jest bardzo intensywnie rehabilitowany. Dzięki temu chłopiec samodzielnie siedzi i sprawnie raczkuje. Rehabilitacja oraz dalsze leczenie są niezbędne do tego, aby w przyszłości Jaś był samodzielny. Niestety, leczenie jest bardzo kosztowne. Rodzice robią wszystko, aby pomóc synowi, jednak czasami brakuje pieniędzy. W ubiegłym roku, dzięki naszej pomocy, opiekunowie chłopca zebrali ponad 30 tys. zł, kiedy pojawiła się nowa nadzieja na poprawę zdrowia Jasia – leczenie komórkami macierzystymi. Teraz, aby stanąć na nogi, Jaś potrzebuje ortez oraz gorsetu silikonowego. Niestety, koszt tego sprzętu to kwota 17 tys. zł, co przewyższa możliwości finansowe rodziny.
Aby pomóc Jasiowi, można przekazać dowolną kwotę pieniędzy, logując się na stronie: https://www.siepomaga.pl/jas-jablonski.  Dzięki wsparciu bardzo wielu osób, problemy związane z leczeniem są do pokonania.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Możliwość komentowania jest wyłączona.