Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

23 lipca, 2020

„Jedynka” z certyfikatem ISO

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu potwierdził funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy międzynarodowej PN-EN ISO 9001:2015.
Certyfikat ISO „Jedynka” zdobyła już rok temu. Jednak, aby go utrzymać, szpital każdego roku musi przejść przez wymagający audyt. Tegoroczny właśnie się zakończył. – Badane były nasze standardy organizacyjno-administracyjne i lecznicze – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Natalia Legutko, pełnomocnik ds. systemu zarządzania jakością wyjaśnia, że audyt polegał nie tylko na sprawdzaniu dokumentów, ale i na szeregu rozmów z pracownikami.
Audytor potwierdził wysokiej jakości zasady pracy w naszym szpitalu i „odnowił” certyfikat.
– Jest to potwierdzenie faktu, że w naszym szpitalu są przestrzegane procedury i jest to jedna z najbezpieczniejszych placówek w regionie, co jest ważne zwłaszcza w szczególnym czasie zagrożenia epidemiologicznego – mówią Władysław Perchaluk i dr. n. med. Mirosława Cichocka, p.o. Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa. – Te procedury chronią naszych pracowników i wszystkie osoby przebywające na terenie naszej placówki.
Uzyskane ISO daje dodatkowy punkt przy negocjacjach kontraktu z NFZ.
Kolejna kontrola potwierdzająca przestrzeganie standardów ISO w naszym szpitalu już za rok.

Możliwość komentowania jest wyłączona.