Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

10 kwietnia, 2020

Jedzenie dla medyków w regionie

JEDZENIE DLA MEDYKA to wspólne działanie wielu osób i firm, które zainicjował Związek Górnośląski, a wspiera Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Od poniedziałku 6 kwietnia codziennie do pięciu placówek medycznych dostarczane są kanapki dla personelu medycznego. Do czwartku włącznie rozdysponowanych zostało prawie 2 tysiące porcji.

Akcja trwa medycy otrzymują kanapki w kolejnych dniach, a w Wielkanoc będzie to biały barszcz z kiełbasą i jajkiem, bigos staropolski oraz jajka faszerowane. Staramy się też dostarczać napoje zimne i desery. Przedsięwzięcie jest działaniem społecznym. Wszystkie czynności wykonywane są przez wolontariuszy, którymi są zarówno kucharze i pomoce kuchenne, jak i inne osoby, które dowożą jedzenie do szpitali.

Akcja jest finansowana przez darczyńców – osoby prywatne, którzy przekazują pełnowartościowe produkty spożywcze lub wpłacają darowizny na konto Związku Górnośląskiego. Uruchomiona została też zbiórka internetowa na portalu zrzutka.pl. 

Dostarczanie posiłków jest zorganizowane i każdorazowo uzgadniane z wyznaczonym pracownikiem placówki medycznej. Restauracje i firmy gastronomiczne, które chcą włączyć się w działanie, mogą to oczywiście uczynić!

Jak można włączyć się w akcję JEDZENIE DLA MEDYKÓW?

1. Można zostać wolontariuszem. Trzeba spełnić następujące warunki: ukończone 18 lat życia, posiadanie aktualnych badań do celów sanitarno-epidemiologicznych, mile widziane osoby posiadające samochód i prawo jazdy.
2. Można przekazać pełnowartościowe produkty spożywcze np. pieczywo, masło, wędliny, sery, warzywa, napoje itp.
3. Można dostarczać gotowe posiłki zimne i gorące (restauracje i firmy cateringowe).
4. Można wesprzeć akcję finansowo wpłacając dowolny datek na portalu http://zrzutka.pl/jedzenie-dla-medyka 5. Można wpłacić darowiznę na konto ZG, której wartość można odliczyć od przychodu lub dochodu: Związek Górnośląski 56 1050 1243 1000 0022 9212 1270 Tytuł wpłaty: Darowizna dla medyka.

Placówki, którym aktualnie pomagamy: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny MEGREZ Sp. z o.o., Szpital Specjalistyczny w Chorzowie Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie (szpital miejski na ul. Strzelców Bytomskich oraz dziecięcy na ul. Truchana) Podstacja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach na Os. Tysiąclecia Ponadto współpracujemy z ks. Krzysztofem Misiudą – organizatorem akcji „Leczo dla tych co leczą), który dostarcza posiłki do szpitali w Raciborzu i Bytomiu.
Czas trwania i zasięg naszej akcji uzależniony jest już tylko od dobrej woli darczyńców, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego województwa o wsparcie. — mówi Grzegorz Franki Prezes Związku Górnośląskiego.

Źródło: Związek Górnośląski

Możliwość komentowania jest wyłączona.