Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 grudnia, 2020

JERONIE CO TO SIĘ WYROBIO… GITA SZULC U CIEBIE W DOMA?


MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 22 stycznia oraz 12 lutego 2021, start: godz. 18.00 na śląską komedię muzyczną -GITA STORY on-line
JERONIE CO TO SIĘ WYROBIO… GITA SZULC U CIEBIE W DOMA?

Transmisja on-line – Bilety wstępu: 5 zł
„Gita story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna rudzkiego MCK. Akcja sztuki, której autorem jest popularny aktor i reżyser Zbigniew Stryj, toczy się w latach 60. ubiegłego wieku w Rudzie Śląskiej. Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

„Gita Story” to ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko – polskimi. Do tej pory zagranych zostało kilkanaście przedstawień (w tym także gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury) i wszystkie zgromadziły pełną widownię. Specyficzny okres epidemii sprawił, że nasz spektakl znów przenosi się do sieci i będzie można go zobaczyć on-line.

Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu bez wychodzenia z domu gwarantowane!

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły dot. transmisji:

– Spektakl „Gita story” będzie można zobaczyć on-line na kanale MCK w podanym terminie. Początek transmisji w piątek o godz. 18.00; link aktywny będzie do niedzieli do północy.

– Osoba, która zakupi bilet w cenie 5 zł na: www.mckrudasl.pl, otrzyma bilet elektroniczny potwierdzający zakup, natomiast w dniu transmisji na godzinę przed jej rozpoczęciem kupujący otrzyma link bezpośredni do transmisji, która rozpocznie się o godz. 18.00.

– Kupując bilet on-line prosimy uważnie wpisać swój adres email, na który później prześlemy Państwu link do transmisji. W przypadku problemów, prosimy o kontakt pisemny – email: promocja@mckrudasl.pl i/lub messengerem poprzez profil MCK na Facebooku.

Spektakl prezentowany on-line jest materiałem archiwalnym z udziałem publiczności, nagranym wyłącznie na potrzeby MCK. Jakość nagrania jest dobra, ale nie jest jednocześnie nagraniem teatru telewizji. Za ewentualne niedogodności w odbiorze, przepraszamy.Więcej o spektaklu „Gita story” na: www.mckrudasl.pl

Zobacz spot promocyjny – https://www.youtube.com/watch?v=RF5mxSodHpg&feature=youtu.be

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *