Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 czerwca, 2020

JERONIE CO TO SIĘ WYROBIO… GITA SZULC U CIEBIE W DOMA??


Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty zaprasza na premierę „Gita Story” w Internecie!

„Gita story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna rudzkiego MCK. Akcja sztuki, której autorem jest popularny aktor i reżyser Zbigniew Stryj, toczy się w latach 60. ubiegłego wieku
w Rudzie Śląskiej. Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem
z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!
„Gita Story” to ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko – polskimi. Do tej pory zagranych zostało dziesięć przedstawień (w tym także gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury) i wszystkie zgromadziły pełną widownię. Specyficzny okres epidemii sprawił, że kolejne prezentacje tego spektaklu musiały zostać odwołane, ale Gita wraz z ojcem, kandydatami na szaca i kamratkami na pewno powróci na scenę MCK po wakacjach. Póki co, Miejskie Centrum Kultury przygotowało niespodziankę dla fanów uroczej Szulcówny oraz dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej historii – 26, 27 i 28 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się internetowa premiera tej przezabawnej sztuki! Bilety w cenie 10 zł dostępne w sprzedaży on-line na: www.mckrudasl.pl. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty oraz na nasze profile w mediach społecznościowych.
Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu bez wychodzenia z domu gwarantowane! Serdecznie zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.