Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

23 października, 2020

Już niebawem premiera „Zapomnianego pamiętnika”


Kilka miesięcy temu ukazał się tomik wierszy Janusza Muzyczyszyna pt. Pamiętam cię jutro, a już teraz miło nam poinformować o kolejnej publikacji tego autora. Tym razem powieść Zapomniany pamiętnik, której premiera już w listopadzie.

Zapomniany pamiętnik to trzecia powieść Janusza Muzyczyszyna wydana przez Wydawnictwo WasPos. Podobnie jak dwie poprzednie, również ta utrzymana jest w konwencji powieści obyczajowej. Opowiada o historii kobiet – matki i córki. Ich splątane ze sobą trudne losy poznajemy, przechodząc przez kolejne karty powieści. Jak się okazuje, nic nie jest tam proste ani jednoznaczne. Są pytania, a nie ma dobrych odpowiedzi. Autor zgłębia umysły swoich bohaterów, szukając motywów ich postępowania, jednakże ich ocenę pozostawia czytelnikowi.
„Dlaczego dorosła córka Ola, która zdążyła już założyć własną rodzinę, tak nienawidzi matki? Co takiego wydarzyło się w życiu Jolanty, że rozpadło się jej małżeństwo, a potem straciła kontakt z córką? Czy uda jej się na nowo ułożyć swoje życie i czy znajdzie w kimś oparcie? Dlaczego zatrutym jabłkiem w ich relacji okazał się stary, dawno zapomniany pamiętnik Jolanty? Czy kobietom uda się kiedyś odbudować dawno zerwaną więź?”
Odpowiedzi na te pytania można znaleźć, zagłębiając się w lekturze Zapomnianego pamiętnika. To, co spotkało bohaterów powieści, ich radości i dramaty, może przytrafić się każdemu z nas.
Premiera Zapomnianego pamiętnika już 12.11.2020 roku, a wkrótce po niej planowane jest spotkanie autora z czytelnikami, promujące powieść, które odbędzie się w restauracji Brick w Tarnowskich Górach. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy, o czym z pewnością będzie można dowiedzieć się podczas spotkania.

autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.