Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

05 sierpnia, 2020

Już za tydzień! – Ławkowe myślniki w bibliotecznym parku

„Ławkowe myślniki” to wakacyjna akcja Biblioteki Śląskiej. Ma ona na celu animowanie przestrzeni publicznej oraz promocję czytelnictwa. Już niebawem ławeczki znajdujące się w parku wokół biblioteki zostaną opatrzone tabliczkami z aforyzmami Łukasza Zimnocha – śląskiego społecznika, recenzenta i blogera.

Mamy nadzieję, że akcja „Ławkowe myślniki” w parku wokół Biblioteki będzie formą promocji czytelnictwa. Same aforyzmy są zachętą do pogłębionej refleksji, dyskusji, a czasem mogą też być inicjacją rozmowy z nieznajomym – wyjaśnia dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Tabliczki z aforyzmami zostaną przymocowane do oparć ławek. Każdy, kto weźmie udział w spotkaniu rozpoczynającym akcję, będzie mógł porozmawiać z autorem, zgodzić się z jego przemyśleniami, lub je podważyć.

Doświadczenia mojej codzienności staram się uniwersalizować i ująć je tak, aby mogły być komentarzem do życia innych ludzi – wyjaśnia Łukasz Zimnoch. – Czy mam rację, słuszność, czy słowo jest wystarczająco poddane prawdzie, a moje refleksje są bliskie czytelnikom? – na te pytania mam nadzieję znaleźć odpowiedź w trakcie spotkania z publicznością. Zapraszam na spacer, zapraszam do przekomarzania i niech zwycięży prawda – podsumowuje autor aforyzmów.

Zapraszamy w środę, 12 sierpnia 2020 r., o godz. 17.00 do parku przed Biblioteką Śląską w Katowicach, plac Rady Europy 1.
Źródło: Biblioteka Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *