Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

24 sierpnia, 2019

„Kartoteka tarnogórska”

dav

To już dzisiaj, 24 sierpnia, w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach o godz. 20:00 – Aktorzy scen śląskich zapraszają na spektakl p.n.: „Kartoteka tarnogórska”

„Kartoteka tarnogórska” to spektakl na podstawie „Kartoteki” Tadeusza Różewicza . To wariacja na temat wielkiego utworu, umiejscowiona w Tarnowskich Górach. Bohater sztuki to rodzaj every mena, który być może w tym mieście się urodził, dojrzewał, uczył się. Po prostu żył. Jest to rodzaj retrospektywy, gdzie Bohater rozlicza się z przeszłością, z przeszłością swoich bliskich, rodziców, dziadków. Konfrontuje swoje marzenia z rzeczywistością, z tym co było i tym co będzie. Kompozycja sztuki jest otwarta i niespójna . Nie chodzi tu o kalendarium minionych lat ale o zdarzenia i osoby, który w trakcie życia Bohatera stanęły na jego drodze. Obserwujemy tu rozdarcie głównego bohatera, uwikłanego w historię opowiadań swoich przodków o wojnie, własnego dojrzewania oraz starań mających na celu, sprostaniu wymaganiom rodziców.
„Tak długo dążyłem za nim doszedłem do siebie.
A co tam jest ? Nic. ” – mówi Bohater. Tak więc obserwujemy perypetie bohatera nie pozbawione humoru, które w sposób uniwersalny opisują kondycję człowieka.

Występują :
Agnieszka Raj Kubat , Wiktoria Benduch , Tomasz Muszyński , Grzegorz Kwas
Autorem scenariusza i jednocześnie reżyserem przedstawienia jest Grzegorz Kwas

dav

Możliwość komentowania jest wyłączona.