Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

14 września, 2018

Katowice według Ilony Kanclerz

fot. materiały prasowe

 

Dr. Ilona Kanclerz w czasie środowej konferencji prasowej przedstawiła swoje spostrzeżenia dotyczące sytuacji w Katowicach i wynikający z nich program wyborczy, mający odpowiadać na realne problemy i potrzeby mieszkańców.

 

 

Propozycja kandydatki ŚPR opiera się na trzech filarach: partnerstwie z mieszkańcami, poprawie jakości ich życia i rewolucji w zarządzaniu miastem. Wielu katowiczan skarży się, że centrum podporządkowano deweloperom i dużym firmom, nierzadko bez uwzględnienia ich potrzeb. Temu stanowczo sprzeciwia się Dr. Kanclerz. Mówi:

-Przyciągając nowych inwestorów czy zachęcając obywateli innych miast do zamieszkania w Katowicach nie można zaniedbywać potrzeb jego obecnych mieszkańców, to rozwiązanie ich problemów i podniesienie jakości ich życia będzie moim celem w pierwszej kolejności. Przywrócę miejską przestrzeń mieszkańcom, bo to oni, a nie deweloperzy są najważniejsi. (…) przeprowadzę zmiany w sposobie zarządzania miastem. Zmienię priorytety w wydatkowaniu miejskich pieniędzy, ukierunkowując je na potrzeby mieszkańców w każdej dzielnicy – zaproszę ich do współdecydowania o miejskim budżecie w dużo większym stopniu ma to miejsce dzisiaj.

 

Zapowiadano „rewolucyjny plan” dla Katowic i rzeczywiście, w czasie lektury projektu nie można oprzeć się wrażeniu, że wprowadzony w życie zmieniłby miasto nie do poznania. Całość programu wyborczego i analizy problemów miasta zamieszczony został na stronie Śląskiej Partii Regionalnej. Można się z nim zapoznać TUTAJ.

 

 

fot. materiały prasowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.