Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

10 października, 2019

Kawiarenka Naprawcza – na liście laureatów NaprawiaMy z Veolią

Kawiarenka Naprawcza DRUGIE ŻYCIE – STARE KORALE JAK NOWE– na liście laureatów NaprawiaMy z Veolią

NaprawiaMY z Veolią to nowa propozycja Fundacji Veolia Polska i Fundacji Ashoka Polska dla wszystkich, którym zależy na relacjach międzypokoleniowych i sąsiedzkich oparte na idei naprawiania i ponownego wykorzystywania przedmiotów. Celem programu jest rozwijanie idei zero waste i stworzenie pierwszych w Polsce kawiarenek naprawczych. NaprawiaMY z Veolią to nowatorski program społeczny oparty na wzmacnianiu aktywności lokalnej, wzorowany na holenderskiej formule Repair Cafe.
W Kawiarence Naprawczej DRUGIE ŻYCIE – STARE KORALE JAK NOWE przy Spółdzielni Socjalnej „Familia” w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godz. 10:00 – 12:00 można naprawić starą biżuterię lub stworzyć pod okiem fachowca swoją ulubioną bransoletkę czy kolczyki. W dobrym towarzystwie porozmawiać i napić się kawy, spędzając wspólnie czas.
Minęło niespełna trzy miesiące, od powstania Kawiarenki Naprawczej przy Spółdzielni Socjalnej „Familia”, a zostaliśmy jednym z 5 laureatów w programie NaprawiaMY z Veolią. Sam fakt otrzymania tej miłej nominacji sprawia że 5 organizacji otrzyma dofinansowanie na rozwój swoich pomysłów i stworzenie kawiarenki naprawczej – miejsca aktywności sąsiedzkiej, gdzie mieszkańcy będą mogli za darmo naprawić uszkodzone rzeczy i otrzymać porady ekspertów, jak lepiej dbać o zasoby i produkować mniej odpadów.
Kontynuowanie tego przedsięwzięcia, jest obopólną korzyścią nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia psychicznego.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.