Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

10 października, 2019

Kawiarenka Naprawcza – na liście laureatów NaprawiaMy z Veolią

Kawiarenka Naprawcza DRUGIE ŻYCIE – STARE KORALE JAK NOWE– na liście laureatów NaprawiaMy z Veolią

NaprawiaMY z Veolią to nowa propozycja Fundacji Veolia Polska i Fundacji Ashoka Polska dla wszystkich, którym zależy na relacjach międzypokoleniowych i sąsiedzkich oparte na idei naprawiania i ponownego wykorzystywania przedmiotów. Celem programu jest rozwijanie idei zero waste i stworzenie pierwszych w Polsce kawiarenek naprawczych. NaprawiaMY z Veolią to nowatorski program społeczny oparty na wzmacnianiu aktywności lokalnej, wzorowany na holenderskiej formule Repair Cafe.
W Kawiarence Naprawczej DRUGIE ŻYCIE – STARE KORALE JAK NOWE przy Spółdzielni Socjalnej „Familia” w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godz. 10:00 – 12:00 można naprawić starą biżuterię lub stworzyć pod okiem fachowca swoją ulubioną bransoletkę czy kolczyki. W dobrym towarzystwie porozmawiać i napić się kawy, spędzając wspólnie czas.
Minęło niespełna trzy miesiące, od powstania Kawiarenki Naprawczej przy Spółdzielni Socjalnej „Familia”, a zostaliśmy jednym z 5 laureatów w programie NaprawiaMY z Veolią. Sam fakt otrzymania tej miłej nominacji sprawia że 5 organizacji otrzyma dofinansowanie na rozwój swoich pomysłów i stworzenie kawiarenki naprawczej – miejsca aktywności sąsiedzkiej, gdzie mieszkańcy będą mogli za darmo naprawić uszkodzone rzeczy i otrzymać porady ekspertów, jak lepiej dbać o zasoby i produkować mniej odpadów.
Kontynuowanie tego przedsięwzięcia, jest obopólną korzyścią nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia psychicznego.
Maria Wandzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *