Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Klienci zadowolenie z e-wizyt, ZUS z certyfikatem jakości

Blisko 2 tysiące klientów chorzowskiego Oddziału umówiło się na wideorozmowę z ekspertem ZUS. W całym kraju odbyło się ponad 42 tysiące e-wizyt. Dzięki temu osoby zainteresowane ubezpieczeniami społecznymi wiele swoich spraw może załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. ZUS otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Quality Certificate 2020 za wdrożenie e-wizyt.
Wyróżnienie dla e-wizyty w ZUS to ogromny sukces. Certyfikat świadczy o jakości i wysokich standardach w prowadzonej działalności. To docenienie profesjonalizmu, zaangażowania i dążenia do świadczenia usług o najwyższej jakości. Motywuje też do ciągłego doskonalenia się – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
To nie pierwszy certyfikat, jaki ZUS otrzymał. Tytuł European Quality Certificate 2018 trafił do instytucji również za wdrożenie stanowiska doradcy emerytalnego.

Coraz popularniejsze
Zakład Ubezpieczeń Społecznych e-wizyty wprowadził w październiku 2020 roku. W ciągu kilku miesięcy z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 42 tys. klientów w całym kraju i liczba ta cały czas rośnie. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. Codziennie e-wizytę rezerwuje kilkaset osób w całym kraju. – W Oddziale ZUS w Chorzowie do 18 marca e-wizytę jako formę kontaktu z instytucją wybrało ponad 1963 osoby. Najwięcej klientów zainteresowanych było sprawami zasiłkowymi, bo aż 584, ponad 560 jako obszar rozmowy z ekspertem ZUS wskazało sprawy związane z emeryturami i rentami. 228 klientów poprzez e-wizytę chciało potwierdzić swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Na każdy temat
System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Łatwa rezerwacja
E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Odbywają się codziennie w dni robocze, od poniedziałku do piątku, między godziną 9:00, a 14:00.Potrzebny do tego jest komputer lub smartfon z kamerką oraz mikrofonem i połączenie z internetem.
W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe”.
W lutym ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.
Dla bezpieczeństwa i wygody
Kilkakrotnie korzystałam z rozmowy wideo z ekspertem ZUS, zarówno jako osoba prowadząca firmę i jak też jako pełnomocnik swoich klientów. E-wizytę umawiałam również swojej mamie zainteresowanej przejściem na emeryturę. Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodna, przystępna i szybka forma kontaktu z ZUS. Ze swej strony mogę szczerze polecić i zachęcić do korzystania, zwłaszcza w okresie pandemii, gdy tak ważne jest byśmy o siebie dbali i unikali miejsc publicznych – mówi księgowa Joanna Juraszczyk z Biura Rachunkowego.
Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *