Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura i rozrywka

21 grudnia, 2019

„KOLĘDA DLA SYRII”w wykonaniu Pani Olgi Bończyk

Serdecznie zapraszamy wraz z organizatorami: Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, Urząd Miasta Tarnowskie Góry oraz Caritas Polska i Caritas Diecezji Gliwickiej, na niezwykły koncert kolędowy „KOLĘDA DLA SYRII” w wykonaniu Pani Olgi Bończyk (polskiej aktorki i piosenkarki).
Koncert odbędzie się 19 stycznia 2020roku (niedziela), w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, ul. Różana 2(parafia Ojców Kamilianów). Rozpoczęcie o godzinie 18:00. Wstęp na koncert jest darmowy.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Zostanie również zaprezentowana kolęda w opracowaniu Jacka Urbaniaka, Uli dalma si Alleluja, którą wykona chór FRESCO z Tarnowskich Gór. Kolęda pochodzi z Bliskiego Wschodu, a jej wykonanie stanowi ukłon w stronę naszych Syryjskich braci.

Koncert jest formą otwarcia w kościele p.w. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach i pierwszej w Województwie Śląskim i Diecezji Gliwickiej wystawy zdjęć pracownika Caritas Polska Pana Mikołaja Brożka pt. „Aleppo 2019 –Warszawa 1944” pokazującej zniszczone miasto Aleppo obecnie, a zniszczoną Warszawę w 1944 roku.
Wystawa oraz koncert „Kolęda dla Syrii” ma przyczynić się do przypomnienia mieszkańcom Śląska o tragedii jaka spotkała naród syryjski. W tym dniu podczas każdej Mszy Św. w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach będzie można usłyszeć świadectwa Syryjczyków, którzy byli naocznymi świadkami wojny. Po Mszach Św. z kolei będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na rzecz rodzin syryjskich.

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.