Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

23 marca, 2020

Kolejne środki ochrony dla bytomskich mundurowych

Rękawiczki, gogle, maski, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, ale także kombinezony. To tylko niektóre środki, jakie otrzymali bytomscy mundurowi z centralnych magazynów śląskiego garnizonu Policji. A wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób, które mogły zachorować, jak i stróżów prawa mających z nimi kontakt.

Niecodzienna sytuacja, w której przyszło nam wszystkim funkcjonować, wiąże się z dodatkowymi zadaniami dla policjantów. Te zadania wiążą się często ze szczególnymi wymaganiami sanitarnymi, których celem jest troska o zdrowie mundurowych pracujących na „pierwszej linii” Do bytomskiej komendy w piątek dotarła kolejna partia środków ochrony osobistej.

Rękawiczki, gogle, maski, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, ale także kombinezony oraz termometry. To tylko niektóre środki, jakie otrzymali mundurowi z komendy oraz podległych komisariatów. Jednocześnie w naszych jednostkach wprowadziliśmy kilka rozwiązań, które mają ograniczyć ryzyko zakażenia. Przy wejściu do holu komendy zainstalowano dozowniki do dezynfekcji rąk. Brak jest bezpośredniego kontaktu z oficerem dyżurnym jednostki – rozmowa odbywa się za pomocą interkomu.

Petenci przyjmowani są w przeznaczonym do tego pokoju, który jest na bieżąco dezynfekowany. Wyłączono też samoobsługowy alkomat. Nie sposób nie wspomnieć o paniach sprzątających, które każdego dnia wiele razy dezynfekują powierzchnie często dotykane (klamki, przyciski, poręcze, uchwyty, drzwi i szyby oddzielające).
Każda ze wspomnianych zmian wydawać się może drobna, jednak połączone wpływają na obniżenie ryzyka zakażenia.

źródło: bytom.slaska.policja.gov.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.