Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Kolejne mysłowickie ulice zmienią nazwy

W związku z wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej, jak dotychczas dwie ulice w Mysłowicach zmieniły nazwy – ul. 28 stycznia jest obecnie ul. Bolesława Chrobrego, a ul. Lucjana Rudnickiego została przemianowana na ul. Kazimierza Wielkiego.

Teraz Wojewoda Ślaski w kolejnych zarządzeniach wprowadza nowe zmiany, ustosunkowując się do propozycji wystosowanych przez Urząd Miasta.

Wiadomo już, że od 25 lipca b. r. ul. Tadeusza Hołuja będzie ulicą Tadeusza Kantora, ul. Walentego Kubicy będzie ul. Górnośląską, zaś ul. Zbigniewa Załuskiego będzie ulicą Świętojańską.

Proponowane nazwy w większości nawiązują do innych okolicznych ulic bądź pobliskich lokalizacji, wobec tego ul. Kantora (który był malarzem, scenografem i reżyserem teatralnym) znajduje się obok ulic dedykowanych innym artystom – Sienkiewiczowi, Wańkowiczowi czy Wybickiemu. Ulica Świętojańska znajduje się w bezpośredniej bliskości parafii rzymskokatolickiej Ścięcia św. Jana Chrzciciela (noc świętojańską obchodzona jest właśnie w wigilię wspomnienia tego świętego). Wyjątkiem jest ulica Górnośląska która nawiązuje do nazwy regionu.

Mieszkańcom, którzy mają obawy o swoje umowy najmu i dokumenty zawierające nieaktualną nazwę ulicy spieszymy z pomocą – dalej są ważne i nie ma potrzeby ich wymiany ani przepisywania.

Co jednak istotne, istnieje potrzeba zgłoszenia zmiany adresu w instytucjach takich jak ZUS i Urząd Skarbowy, u dostawców prądu, wody, internetu czy mediów a także w bankach i innych ważniejszych podmiotach które aktualnego adresu będą potrzebować.

Natomiast uspokajamy – wszystkie pisma i podania czy to sądowe czy administracyjne, związane z uwzględnieniem w dokumentach i rejestrach zmiany nazwy wynikającej z nowej ustawy będą wolne od opłat.

 

źródło fot.: Wikipedia

Możliwość komentowania jest wyłączona.