Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

20 października, 2020

Kolejny etap modernizacji torowiska


Miasto Zabrze oraz Tramwaje Śląskie informują o zbliżającym się kolejnym etapie modernizacji torowiska w Mikulczycach. Inwestycja będzie w sumie kosztować 80 mln zł.

Aktualnie trwają prace w ciągu ul. Bytomskiej – od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek (wraz z pętlą). W przyszłości przebudowana zostanie infrastruktura:
– wzdłuż ul. Wolności (od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki). To 2,76 km torów, których remont za kwotę ponad 11 mln zł rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2021 r.
– od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Floriana (browar) do granicy z Rudą Śląska. Projekt wart aż 18 mln zł rozpocznie się w pierwszej połowie 2021 r.
– na przejeździe drogowo-tramwajowym ul. Knurowskiej z ul. Wolności, na granicy Zabrza i Gliwic. Prace o wartości ponad 3 mln rozpoczną się w pierwszy kwartale 2021 r.
– od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego. To aż 3,35 km torowiska, które zostanie przebudowane za blisko 40 mln zł. Prace rozpoczną się w 2021 r.
Łącznie, wartość wszystkich inwestycji związanych z infrastrukturą tramwajową, które zostaną przeprowadzone do końca 2022 r. w Zabrzu, wyniesie ponad 160 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *