Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

15 kwietnia, 2020

Komora odkażająca już pracuje

Stworzona przez Politechnikę Śląską komora odkażająca już działa i pracuje! Dziś w nocy (15.04.2020) zespół pod kierunkiem dr inż. Magdaleny Bogackiej z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej we współpracy z firmą WAAM zamontował bramę w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Projekt autorstwa tego zespołu młodych naukowców powstawał przez ok. 2 tygodnie. To pierwsza taka w pełni zautomatyzowana komora dezynfekująca w Polsce, a przy tym pomyślnie sfinalizowana realizacja – od pomysłu, przez budowę i testy, aż po montaż zakończony sukcesem. Pracownicy Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu będą mogli dzięki temu rozwiązaniu bezpieczniej zdejmować skażone kombinezony, chroniąc zdrowie swoje i innych osób.

Przypominamy, że dzięki programowi „Politechnika przeciw epidemii” wszyscy motywowani chęcią niesienia pomocy i współpracy z Uczelnią w tym zakresie, mają możliwość finansowego wsparcia działań naukowców Politechniki Śląskiej przy wielu rozwiązaniach zwalczania koronawirusa.

Źródło: Politechnika Śląska
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.