Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

01 października, 2020

„Koncertowa ekologia” jesiennie.

Fundacja W TO MI GRAJ zaprasza na czwarte spotkanie z muzyką dla środowiska, tym razem w Katowicach-Zawodziu.

Zapraszamy na wspólne popołudnie z teatralną opowieścią dla dzieci, która w sposób zabawny i interaktywny dotykać będzie troski o środowisko naturalne (godz. 16:00) oraz atrakcjami dla małych i większych – zabawami, quizem, warsztatami (15:00-16:00 i 17:00-18:00). Do tego wraz z instruktorami i artystami weźmiemy udział w inspirujących i ciekawych warsztatach ekologicznych. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com).

O godz. 14:00 będzie szansa, by posłuchać i podyskutować z ekspertami ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie, oddział Bogucice o sprawach związanych z zero waste i ekologii na poziomie domu i działania każdego z nas. Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

A wieczorem, o godz. 18:00, zagrają dla nas Baśnie Zebrane. Swoją muzykę krakowski zespół określa jako „baśniowy folk”, co łączy w sobie mnóstwo różnych inspiracji z etno, rocka i jazzu. Baśnie Zebrane to mieszanka baśni, muzyki i dziedzictwa wielu kultur. Zespół posługuje się wyłącznie językiem polskim pisząc teksty autorskie oraz tłumacząc tradycyjne pieśni z języków rodzimych. Finaliści przeglądu „Nowe Źródła” zorganizowanego w ramach festiwalu Folkowisko, finaliści konkursu „Piosenkarnia” w ramach Festiwalu „Korowód”, nagroda dla tekstu „Morowa” na przeglądzie „Piosenka Dziadowska Nowa”, Ich koncert jest swoistą wędrówką poprzez czas i przestrzeń, odwołują się do uniwersalnych przeżyć, wartości i emocji. Autorem tekstów jest katowicki twórca Mateusz Świstak, prowadzący swoje działania pod szyldem Baśni na Warsztacie, znany także z popularnego kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę.

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury Bogucice-Zawodzie, dnia 03.10.2020, godz. 14:00 – 19:00, wstęp wolny (Katowice, ul. Marcinkowskiego 13a)

wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/937825433374278/ , ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.