Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 grudnia, 2019

Korytarz życia i jazda na suwak – obowiązkowa od dziś !!!

Korytarz życia i jazda na suwak – obowiązkowa od dziś !!!

Każde życie jest na wagę złota i liczy się każda sekunda, gdy jest zagrożone dlatego tak istotne jest wejście w życie od dzisiaj nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która wprowadza obowiązek tworzenia tzw. „korytarzy życia” i jazdy „na suwak”.
Wprowadzenie obowiązku tworzenia „korytarzy życia” ma zapewnić krótszy czas przejazdu służb ratowniczych do poszkodowanych. Nowe regulacje wprowadzają też obowiązek jazdy „na suwak”, co ma zmniejszyć zatory drogowe i poprawić bezpieczeństwo w przypadku wykonywania manewru zmiany pasa ruchu, kiedy na jezdni z co najmniej dwoma pasami w jednym kierunku, jeden z nich się kończy.
W przypadku, gdy nie istnieje możliwość ciągłej kontynuacji jazdy pasem ruchu na jezdni z więcej niż jednym pasem w tym samym kierunku jazdy, z powodu wystąpienia utrudnienia na tym pasie lub zanikania tego pasa, kierujący pojazdem poruszającym się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany umożliwić kierującemu pojazdem znajdującym się na takim pasie ruchu zmianę tego pasa na sąsiedni. Zmiana pasa ruchu powinna odbywać się pojedynczy i naprzemienny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.