Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

16 marca, 2020

Kromka chleba dla sąsiada

W obliczu zagrożenia episemią koronawirusa, seniorom zaleca się pozostanie w domach. Z pomocą najstarszym Polakom rusza akcja Caritas – „Kromka chleba dla sąsiada”.

Liczni seniorzy, a także inni potrzebujący, korzystali z pomocy żywnościowej organizowanej przez Caritas, jednak organizowanie zbiórek żywności, a także odbiór tej pomocy w powszechnie dostępnych punktach dystrybucji, stały się obecnie utrudnione. Dlatego Caritas zachęca do finansowego wspierania akcji zakupu i dystrybucji żywności, które pozwolą objąć pomocą żywnościową tych, którzy mają do niej obecnie utrudniony dostęp, czyli głównie seniorów. W nadzwyczajnych okolicznościach musimy szukać nowych, skutecznych rozwiązań, pamiętając, że nasz cel pozostaje niezmienny, a jest nim pomoc potrzebującym – wyjaśnia Małgorzata Jarosz-Jarszewska, koordynatorka programów pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Jak możesz pomóc?

• Wyślij SMS o treści PACZKA na numer 72052
• Dokonaj wpłaty na stronie www.caritas.pl/kromkachleba
• Przelej dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: PACZKA)
• Poinformuj starszych sąsiadów, że możesz zrobić im zakupy – wydrukuj specjalny plakat, wpisz swoje dane i umieść plakat w widocznym miejscu (na swojej klatce schodowej, na osiedlowej tablicy ogłoszeń)

Caritas Polska od wielu lat zajmuje się pomocą żywnościową. W ramach akcji Spiżarnia Caritas, Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej oraz zbiórek „Tak. Pomagam!”, przekazuje rocznie ponad 15 tys. ton żywności, która trafia do ponad 350 tys. ludzi w różnych rejonach Polski. W ostatnich dniach, ze względu na zagrożenie koronawirusem i związane z nim zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, zapadła decyzja o odwołaniu zbiórki żywności „Tak. Pomagam!” zaplanowanej na 20 i 21 marca. Na trudności napotyka także przekazywanie żywności potrzebującym, które dotychczas odbywało się w parafiach. (wh)

źródło: Caritas Polska

Możliwość komentowania jest wyłączona.