Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

14 kwietnia, 2020

Kultura na kwadracie


Konieczność ochrony przed koronawirusem zmienia nawyki i tryb życia. Spędzając czas w domu, nie jesteśmy jednak odcięci od ofert kulturalnych, inicjatyw przedsiębiorców i osób, które oferują rozrywkę on-line! Miejskie instytucje kultury w Dąbrowie Górniczej mimo, że nie działają tak jak zwykle, nie zamykają jednak dostępu do swych zasobów. Wystarczy odwiedzić kilka stron internetowych, a wiele ciekawych propozycji znajdzie się w zasięgu ręki.

– Na blogu Pałacu Kultury Zagłębia można znaleźć cały wachlarz propozycji do obejrzenia, posłuchania i poczytania, dla małych i dużych miłośników muzyki, sztuki czy filmu.
Muzeum Miejskie Sztygarka proponuje wirtualny spacer po swoich ekspozycjach.
Miejska Biblioteka Publiczna realizuje projekt „Biblioteka czyta dzieciom”, czyli codzienne czytanki na dobranoc. W najbliższym czasie spodziewać się można cyklu filmów „Biblioteka poleca”, w których bibliotekarze polecać będą ciekawe książki. W planie również okolicznościowe grafiki, sytuacje i rebusy literackie. Czytelników czeka też Liga Wiedzy Literackiej, wspólne pisanie książki, filmy dotyczące handmade’u oraz tzw. „kryzysowa piosenka” pod hasłem „Zostań w domu – czytaj książki!”, promująca czytelnictwo i mająca przy tym charakter otwartej akcji społecznej.

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej zaczął zajęcia on-line i motywuje dzieciaki oraz młodzież do kreatywnego wykorzystania czasu.

Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z ofertą miejskich instytucji, zachęcamy do dołączenia do facebookowej grupy Kultura na kwadracie. Natomiast jeśli prowadzisz zajęcia on-line, jesteś z Dąbrowy Górniczej i chcesz się podzielić z mieszkańcami swoimi pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w domu, prześlij swoją realizację na adres email: jbassa@dg.pl.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Możliwość komentowania jest wyłączona.