Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 lipca, 2020

Kulturalne klachy w Black Woolf

W katowickiej kawiarnio-księgarni „Black Woolf” odbył się pierwszy przegląd wydarzeń kulturalnych, pod nazwą „Kulturalne klachy”. Podczas comiesięcznych spotkań nie zabraknie rozmów dotyczących nowości książkowych, filmowych, muzycznych czy wydarzeń na Śląsku.

„Black Woolf” to kawiarnio-księgarnia znajdująca się na jednej z najbardziej ruchliwych ulic, w samym sercu Katowic. Jej właściciele, to młode małżeństwo, którym udało się zyskać to miejsce, dzięki zorganizowanemu przez miasto konkursowi „Lokal na kulturę”. Ich głównym zamierzeniem było stworzenie przestrzeni, gdzie będzie można napić się kawy i jednocześnie zapoznać się z wartościowymi czasopismami czy książkami. To połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę. Niewątpliwym atutem kawiarni jest fakt, że można przeczytać tam oryginalną literaturę anglojęzyczną, co nadal jest dość rzadkie w polskich księgarniach stacjonarnych. To jednak nie koniec zalet. Jako że lokal prowadzony jest przez młodych ludzi z pasją, nie ma tam czasu na nudę. Spotkania i wydarzenia kulturalne były tylko początkiem, teraz nadszedł czas na „Kulturalne klachy”. Mowa o comiesięcznym przeglądzie kulturalnym, w którym goście z katowickich instytucji kultury podyskutują o najnowszych książkach, filmach, muzyce i wydarzeniach na Śląsku. Gośćmi pierwszego spotkania byli: Natalia Kaniak z Instytucji Filmowej Silesia Film, Sara Nowicka z Biblioteki Śląskiej oraz Adrian Chorębała z Galerii ASP Rondo Sztuki. Relacje z „Kulturalnych klach” dostępne będą również w mediach społecznościowych kawiarni.
Prawdziwi smakosze kawy i miłośnicy literatury, z pewnością nie przejdą obok tego miejsca obojętnie. Jedno jest pewne – to jedno z ciekawszych kulturalnych miejsc na mapie Śląska, dlatego z czystym sumieniem polecamy!

autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.